Statybų bendrovės „Autokausta“ direktorius Juozas Kriaučiūnas įtariamas galimai davęs kyšį Kauno administracijos direktoriui Viliui Šiliauskui. Primenama, kad kovo mėnesį V. Šiliausko namuose rasta 140 tūkst. eurų, kaip manoma, gautų kaip kyšis.
Šiuo metu prabilo ir vienas iš bylos įtariamųjų J. Kriaučiūnas. Jis sakė, kad buvo reikalaujama duoti kyšį.
„Taip. Bet turbūt ten vėlesnio laiko klausimas, vėliau turbūt pasakysime. <...> Vyksta tyrimai, bet ten žymiai mažiau negu atrodo“, – TV3 žurnalistams teigė J. Kriaučiūnas.
J. Kriaučiūnas vis kartojo, kad plačiau situaciją pakomentuos vėliau, kai tyrimas įsibėgės.
Paklaustas, už ką buvo galimai duotas kyšis, vyras komentavo:
„Už nieką, ko gero. Visi mūsų darbai buvo daromi žymiai pigiau negu rinkos kaina. Ir net pabaigus visus objektus nuo antros vietos mūsų kaina žymiai skyrėsi. Tiek miestas, tiek visos šalys taupė pinigus, o mes, vykdydami tuos darbus, ne kenkėme, o padėjome Lietuvai.“
J. Kriaučiūnas teigė, kad jam nebuvo paskirta jokių kardomųjų priemonių: jis nedėvėjo apykojės, nebuvo namų arešte.
Prokurorų teigimu, pas V. Šiliauską rasti pinigai sudaro iki šiol didžiausią Lietuvoje rastą kyšio sumą. O pas papirkimu įtariamą J. Kriaučiūną kratų metu buvo rasta beveik 400 tūkst. eurų grynųjų.
„Autokausta“ yra laimėjusi ne vieną svarbų Kauno miesto savivaldybės rangos projektą. Tarp jų – S. Dariaus ir S. Girėno stadiono, „Mokslo salos“ statybos, Vilniaus gatvės senamiestyje rekonstrukcija.
Ši bendrovė statė ir Ledo rūmus, rekonstravo Laisvės alėją, stato Lengvosios atletikos maniežą šalia stadiono bei atliko kitus darbus.
Primename, kad gegužės pradžioje skelbėme, kad Vilniaus apygardos teismas iš suėmimo į laisvę paleido kyšininkavimu įtariamą buvusį Kauno savivaldybės administracijos vadovą Vilių Šiliauską.
„Priimtas sprendimas pakeisti kardomąją priemonę“, – BNS pirmadienį sakė bylos tyrimui vadovaujantis Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos departamento prokuroras Irmantas Mikelionis.
Teismo vertinimu, nėra pagrindo manyti, kad V. Šiliauskas bėgs ar slėpsis nuo tyrimo ar teismo. Vilniaus apygardos teismas pats paskyrė įtariamajam kardomąsias priemones – intensyvią priežiūrą ir piniginį užstatą.
Įtariamasis į laisvę buvo paleistas praeitą savaitę. Prokuroras I. Mikelionis prieštaravo įtariamojo paleidimui į laisvę.
Vilniaus apygardos teismo nutartis yra galutinė ir neskundžiama. Jis panaikino balandžio 13 dieną priimtą žemesnės instancijos teismo nutartį buvusiam Kauno savivaldybės administracijos vadovui kardomąją priemonę – suėmimą – pratęsti dar 20-čiai dienų.
V. Šiliauskas nelaisvėje praleido beveik du mėnesius – kovo 10 dieną Kauno teismas jį leido suimti dešimčiai parų, paskui suėmimo terminas buvo tęsiamas.
Teisėsaugai pradėjus tyrimą, Kauno miesto savivaldybės taryba V. Šiliauską atleido iš pareigų. Pasak Specialiųjų tyrimų tarnybos, buvo areštuota apie 170 V. Šiliauskui priklausančių nekilnojamojo turto objektų, kurių rinkos vertė, anot tarnybos, yra „septynženklė“, taip pat areštuota 15 kitam įtariamajam, „Autokaustos“ vadovui J. Kriaučiūnui priklausančių nekilnojamojo turto objektų.