Klaipėdos apylinkės teismas iš nuteistosios konfiskavo 1,7 tūkst. eurų vertės turtą – kyšio vertę atitinkančią sumą, trečiadienį pranešė Klaipėdos apygardos prokuratūra.
Tuometinę Nuotekų tyrimų laboratorijos vadovę N. Domarkienę papirkusiam įmonės „Parsekas“ direktoriui Sauliui Mockui teismas skyrė 8,4 tūkst. eurų baudą.
Balandžio 27 dieną priimtas baudžiamasis įsakymas įsiteisėjo, per 14 dienų jis nebuvo apskųstas, BNS pranešė prokuratūros atstovė Viktorija Raštutytė.
N. Domarkienė ir įmonės „Parsekas“ direktorius S. Mockus kaltę pripažino.
Viešai skelbiama, kad bendrovės „Parsekas“ pagrindinė veikla – užterštų vandenų ir kitų teršalų surinkimas iš laivų valstybinio Klaipėdos jūrų uosto akvatorijoje ir atliekų surinkimas iš kitų gamybinių objektų. Pagrindinės veiklos ypatumai: bendrovė surenka įvairias atliekas iš laivų Klaipėdos uoste, iš kitų gamybinių objektų ir pristato jas į utilizavimo stotis.
Baudžiamuoju įsakymu konstatuota, kad moteris iš asmenų priimdavo piniginį atlygį už tai, jog „Klaipėdos vandens“ aptarnaujamoms įmonėms padėtų išvengti papildomo mokesčio už nustatytą viršnorminę taršą, užtikrintų greitesnį darbų atlikimą bei konsultuotų nuotekų tvarkymo klausimais.
Klaipėdoje registruotos įmonės direktorius pripažintas kaltu dėl beveik 1,7 tūkst. eurų kyšio davimo valstybės tarnautojui prilygintam asmeniui. Kiti du kyšius davę asmenys baudžiamojon atsakomybėn nebuvo patraukti, nes sutiko bendradarbiauti su teisėsaugos pareigūnais, vienas asmuo nuo baudžiamosios atsakomybės atleistas pagal laidavimą.
Ši byla buvo atskirta iš atliekamo ikiteisminio tyrimo dėl įtariamos korupcijos Klaipėdos valstybinio jūrų uosto teritorijoje tvarkant pavojingas atliekas. Atskirtą ikiteisminį tyrimą atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Klaipėdos valdybos pareigūnai, tyrimui vadovavo Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Vitalijus Gulenkovas.
Per tyrimą nustatyti aštuoni nusikalstamos veikos epizodai, kai bendrovės „Klaipėdos vanduo“ tuometinė vieno skyriaus vadovė N. Domarkienė iš kelių įmonių atstovų priėmė kyšius.
„Ikiteisminis tyrimas dėl galimos korupcijos Klaipėdos valstybinio jūrų uosto teritorijoje tvarkant pavojingas atliekas tęsiamas“, – BNS trečiadienį sakė prokuratūros atstovė V. Raštutytė.
Pernai lapkritį per spaudos konferenciją Klaipėdos apygardos prokuratūros vyriausioji prokurorė Dalia Pocienė sakė, kad Lietuvos ūkio subjektas, jo vadovas ir darbuotojai, vykdydami pavojingų atliekų tvarkymą Klaipėdos valstybiniame jūros uoste, atliko nusikalstamus veiksmus: neteisėtai gabeno pavojingas atliekas į užsienį, kyšininkavo, siekiant išvengti papildomų kaštų už viršnorminę taršą, bei prekiavo poveikiu, siekiant daryti neteisėta įtaką pareigūnų bei kitų asmenų valiniams sprendimams.
Didelės apimties tarptautinės operacijos metu atlikta 14 kratų namuose, darbovietėse, automobiliuose.
STT Klaipėdos valdybos viršininkas Žydrūnas Krampalcas yra sakęs, kad tyrime minimos pavojingos atliekos yra naftos produktais užterštos skystos atliekos.
„Jos gali prasiskverbti į dirvožemį, užteršti gruntinius vandenis ir tokiu būdu pakenkti aplinkai, galbūt ir žmonių sveikatai“, – teigė Ž. Krampalcas.