Didžiausi Estijos laikraščiai penktadienį savo redakcijų straipsniuose kritiškai nagrinėja politikų susikirtimą dėl reformininkų siūlymo pasidalyti ministrų portfelius.
Laikraščio "Postimees" vertinimu, reformininkų lyderis Andrus Ansipas sudavė skaudų smūgį dar neįformintam būsimos koalicijos pagrindui, pasiūlęs konservatyvių partijų "Tėvynės" ir "Res Publica" sąjungai (IRL) parlamento pirmininko postą.
Kaip pažymi laikraštis, valdžios struktūroje parlamento pirmininkas yra antras po šalies prezidento, bet vis dėlto tai - atstovaujamoji pareigybė, nes realios valdžios parlamento pirmininkas turi mažai.
"Siūlydamas į šį postą IRL Ansipas davė suprasti, kad jis nenori matyti savo vyriausybėje IRL nario Marto Laaro (Marto Laro). Tai įžeidimas, kurio Laaras - du kartus buvęs ministru pirmininku- nenusipelnė", - rašo "Postimees". Laikraštis pažymi, kad IRL gali susitaikyti su šiuo įžeidimu ir sutikti su mažiau svarbiu ministro postu M.Laarui, bet šis incidentas turės padarinių.
Laikraščio nuomone, A.Ansipo noras neleisti M.Larui užimti užsienio reikalų ministro postą - paaiškinamas, nes M.Laaras yra vienas iš žinomų ir pripažintų politikų užsienyje. Paskyrimas į šias pareigas gerokai padidintų jo populiarumą ir užsienyje, ir tėvynėje.
Laikraščio nuomone, Estijos politikai reikia šviežio požiūrio, kurį M.Laaras galėtų pasiūlyti.
Laikraštis "Eesti Paevaleht"mano, jog kivirčai dėl ministrų portfelių, o ne dėl koalicijos susitarimo rodo, kad jeigu partijos sugrįžtų prie derybų stalo ir sudarytų "keturių sąjungą", iki kitų rinkimų koalicija neišsilaikys.
Reformų partija nori paimti naujojoje vyriausybėje vadžias į savo rankas, bet stebėjosi A.Ansipo skubėjimu. Nesilaikydamas savo ankstesnių pažadų sulaukti derybų pabaigos A.Ansipas pradėjo viešai dalytis postus, reikalaudamas savo partijai geriausių vietų ir siūlydamas partneriams tai, kas lieka.
Kritiškai atsiliepė apie reformininkų veiksmus ir verslo laikraštis "Aripaev", kurio nuomone, reikalaudama sau užsienio reikalų ministro posto Reformų partija iš esmės skaldo dešiniųjų jėgų koaliciją ir grindžia kelią į vyriausybę Centro partijos lyderiui Edgarui Savisaarui (Edgarui Savisarui).
Antra vertus, mano laikraštis, reikalaudama sau užsienio reikalų ministro portfelio Reformų partija tam tikra prasme tikrina, kiek IRL jai nusileis.
Kaip mano laikraštis, kad derybos būtų tęsiamos, Reformų partija turi kiek atsitraukti, nes M.Laaro kandidatūra į URM vadovo postą geresnė nei dabartinio Urmo Paeto (Urmo Pejeto).
Užleidę M.Laarui URM vadovo postą reformininkai įrodys, kad jie iš tikrųjų rūpinasi šalies ateitimi ir kad A.Ansipas ir E.Savisaaras - anaiptol ne sąjungininkai.