Naujas Pietų Afrikos Respublikoje gimusio magnato gyvenimo skyrius prasideda po to, kai jis suteikė beprecedentę paramą D. Trumpo rinkimų kampanijai ir, pirmą kartą giliai nėręs į politiką, iškilo dideliu nugalėtoju.
Jis investavo daugiau kaip 100 mln. dolerių ir pasinaudojo savo socialinės žiniasklaidos platforma „X“ (buvusi „Twitter“), kad sustiprintų buvusio prezidento antiimigracines ir dešiniųjų pažiūrų žinutes.
Jo „America PAC“ (politinių veiksmų komitetas) išdalijo 1 mln. dolerių dydžio dovanas registruotiems rinkėjams svarbiausiose valstijose ir finansavo vietines operacijas, kurios išplėtė paramą D. Trumpui svarbiausiose svyruojančiose apygardose.
Tačiau paaiškėjo, kad jis jau susigrąžino tuos pinigus, ir dar daugiau: trečiadienio rytą, praėjus kelioms valandoms po D. Trumpo pergalės, „Tesla“ akcijos smarkiai pabrango, o E. Musko turtas padidėjo apie 15 mlrd. dolerių, rašo „Forbes“.
Trečiadienį E. Muskas platformoje „X“ pasidalijo nuotrauka, kurioje jis matomas su D. Trumpu rinkimų stebėjimo vakarėlyje Floridoje, o respublikonų kandidatas per šventinę kalbą skyrė jam kelias minutes, pavadindamas savo megarėmėją „super genijumi“.
Kol kas neaišku, kaip šiems dviem veikliems ir išskirtinio masto veikėjams, kurie prieš kelis mėnesius vienas kito beveik nepažinojo, seksis bendradarbiauti.
Vieni prognozuoja, kad dėl jų abiejų asmeninių savybių santykiai baigsis kokiais nors pykčiais, o kiti mano, kad didžiuliai E. Musko turtai ir talentai daro įspūdį D. Trumpui, todėl santykiai išliks pastovūs.
„Įsigilinkime“
„Amerika yra statytojų tauta. Netrukus galėsite laisvai statyti“, – rašė E. Muskas svetainėje „X“.
Jis taip pat paskelbė fotošopu redaguotą nuotrauką, kurioje jis į Baltuosius rūmus neša plautuvę, su eilute „Įsigilinkime“ (angl. „let that sink in“, t. y. žodžių žaismas, kuris turi kitą reikšmę „Įneškime šią plautuvę“ – red.).
Tai buvo priminimas apie jo pokštą 2022 metais, kai jis, perėmęs „Twitter“ valdymą, atsinešė tikrą plautuvę, signalizuodamas, kad netrukus ketina vykdyti didelius pertvarkymus bendrovėje, įskaitant dviejų trečdalių iš 7 000 darbuotojų atleidimą.
Masiniai atleidimai išretino „Twitter“ turinio moderavimo komandas ir leido E. Muskui įsiviešpatauti platformoje, o tai lėmė dezinformacijos bei neapykantos kalbos plitimą ir reklamos pirkėjų pasitraukimą.
Manoma, kad E. Muskas vadovaus naujam Vyriausybės efektyvumo departamentui, kuris sieks dviem trln. JAV dolerių sumažinti federalinės vyriausybės biudžetą, kurio dydis – 7 trln. dolerių.
Jis pažadėjo į Vašingtoną perkelti tokį pat „kietą“ valdymo stilių, o atleistiems federaliniams tarnautojams numatė „sąžiningą ir humanišką“ pereinamąjį laikotarpį, įskaitant iki dvejų metų atlyginimo dydžio išeitines kompensacijas.
„Turime gerokai sumažinti vyriausybės išlaidas, o dirbančius žmones perkelti į produktyvesnes pareigas privačiame sektoriuje“, – sakė E. Muskas platformoje „X“, likus kelioms valandoms iki D. Trumpo pergalės.
Jo ryšiai su būsimuoju JAV prezidentu taip pat kėlė klausimų dėl galimo poveikio jo verslo interesams, konkrečiai – „Tesla“ savaeigių technologijų plėtrai.
Federalinės saugos reguliavimo institucijos šiuo metu atlieka tyrimą dėl „Tesla“ pagalbinių vairavimo funkcijų po kelių nelaimingų atsitikimų, nepaisant E. Musko patikinimų apie technologijos išbaigtumą.
Paskyrimas taip pat gali turėti įtakos „SpaceX“ santykiams su NASA, kur E. Musko bendrovė tapo dominuojančia kosmoso tyrimų partnere.
Savo pergalės kalboje D. Trumpas gyrė „SpaceX“ technologinius pasiekimus, ypač pabrėždamas neseniai atliktą raketos nešėjos nusileidimą atgal į paleidimo aikštelę.
„Ji leidosi, leidosi, ir galėjai matyti tą degančią ugnį, ir aš pasakiau sau, kad tai turi būti Elono darbas, tik Elonas gali tai padaryti“, – sakė D. Trumpas.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!