Didžiosios Britanijos premjeras Gordonas Brownas pasmerkė karinį Mianmaro režimą už trukdymą tiekiant pagalbą tūkstančiams ciklono „Nargis“ aukų.
G. Brownas pažymėjo, kad stichinė nelaimė virto „žmonių sukelta katastrofa“ vien dėl Mianmarą valdančių generolų elgesio.
Kaip skelbia BBC, Mianmaro pareigūnų veiksmai po gegužės 2 d. šalį nusiaubusio ir mažiausiai 78 tūkst. gyvybių nusinešusio ciklono smerkiami vis labiau. Prancūzijos atstovai jau anksčiau pareiškė, jog Mianmaras „stovi ant nusikaltimų žmoniškumui ribos“.
Tiek Prancūzijos, tiek JAV laivai, gabenantys pagalbą nukentėjusiems, iki šiol laukia prie Mianmaro krantų, nes karinė chunta neleidžia jūra tiesiogiai pasiekti labiausiai nuo ciklono nukentėjusių vietovių.
Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas teigia, jog Mianmarą valdantys generolai bus „teisiami“ ne tik tarptautinės bendruomenės, bet ir savo tautos už tai, kad kliudo likusiam pasauliui tiekti pagalbą stichijos nusiaubtam kraštui.
Pranešama, jog su sunkumais susiduria ir humanitarinių organizacijų darbuotojai – jiems trukdoma patekti į kai kurias Mianmaro vietas.
Kol kas karinis režimas būtiniausių dalykų atsargas dalinti tiesiogiai žmonėms leido tik kelioms organizacijoms. Įtariama, jog dalį netiesiogiai nukentėjusius pasiekiančios pagalbos vagia pati valdžia.
Pietryčių Azijoje esantį Mianmarą pražūtingas ciklonas nusiaubė gegužės pradžioje. Naujausiais duomenimis, nuo ciklono nukentėjo 2,5 milijono žmonių, 182 tūkst. laikomi žuvusiais ar dingusiais be žinios. Aukų skaičius ir materialiniai nuostoliai šalyje vis dar skaičiuojami.
Mianmarui, kaip ir nuo žemės drebėjimo nukentėjusiai Kinijai, penktadienį Lietuva nusprendė skirti 200 tūkst. litų. Šios lėšos bus pervestos tiesiogiai pagalbą teikiančioms Jungtinių Tautų organizacijoms.