„Po šešerius metus trūkusių virškinimo sutrikimų, buvo didžiulis palengvėjimas, kai profesorius atrado gliuteno netoleravimą“, - tv3.lt prakalbo Kristina.
Ji atvira – būtent tada ir prasidėjo ilgas begliutenės dietos pažinimo ir mokymosi gyventi kelias.
Moteris pasakoja, kad dieta be gliuteno, visų pirma, skiriama žmonėms, kurie serga autoimunine liga – celiakija. Taup pat tiems, kurie turi Diuringo pūslelinį dermatitą ir neceliakinų jautrumą gliutenui.
„Yra žinoma daugiau nei 300 gliuteno netoleravimo požymių, kuriuos sunku išvardinti, tačiau pagrindiniai – viduriavimas, vidurių užkietėjimas, pykinimas, pilvo pūtimas, refliuksas, skrandžio ar pilvo skausmai, svorio didėjimas arba mažėjimas.
Taip pat, tikėtina, kad baltymo netoleravimas pasireikš migrena, kaulų retėjimu, neaiškios kilmės nevaisingumu, židininiu plikimu, skydliaukės sutrikimais“, - aiškino su liga susidūrusi Kristina.
Vis dėlto jos gyvenimas apsivertė aukštyn kojomis vos tik ji ėmėsi laikytis begliutenės dietos. „Aš iš karto pajutau, kad mano savijauta pastebimai pagerėjo. Akivaizdūs pokyčiai mane ėmė džiuginti po 3-4 savaičių.
Dietos laikytis nėra sunku. Svarbiausia žinoti, kokius maisto produktus keisti ir išmesti iš raciono.
Išmokau pakeisti kvietinius, ruginius bei miežinius miltus begliuteniais, tačiau tai vienodai skanu, kaip ir įprastas maistas“, - pasakoja knygos autorė ir su tv3.lt skaitytojais dalijasi ypatingų patiekalų idėjomis.