Etiketas egzistuoja ne tik prie virtuvės stalo ar vakarėlyje. Tai jūsų viešo gyvenimo ir socialinių ryšių atspindys. Yra sakančių, kad reputacija yra svarbiausias jūsų turtas.
Jei nesugebate atidaryti durų garbingo amžiaus moteriškei, tai šį tą pasako apie jus – kad negalite skirti penkių sekundžių savo “brangaus" laiko.
Žmonėms, kurie nieko apie jus nežino, jūsų etiketas ir manieros yra vienintelė informacija, pagal kurią gali susidaryti apie jus nuomonę.
Pažįstamų žmonių nepristatymas
Jei vaikštinėdami su kolega iš darbo ar senu geru draugu sutinkate kitą pažįstamą, reikėtų juos būtinai supažindinti. Jei kada tektų šiems žmonėms susitikti dar kartą, jie matydami vienas kitą jaustųsi nejaukiai.
Taip pat ne mažiau svarbu yra mokėti supažindinti šiuos du asmenis. Paprastai iš pradžių pasakomas vyresnio žmogaus (pagal amžių ar pareigas) vardas, o vėliau ir jaunesniojo.
Naudojimasis telefonu prie kitų žmonių
Beveik kiekvienoje situacijoje, kai fiziškai esate su kitais žmonėmis vienoje patalpoje, jūsų dėmesys turi būti nukreiptas būtent į šalia esančius žmones. Todėl kalbėti mobiliuoju telefonu ar rašyti SMS žinutę kitų akivaizdoje yra nemandagu.
Labiausiai neetiška yra naudotis telefonu prie stalo prie kitų žmonių. Tokiu elgesiu jūs, tarytum, pasakote: “Jūs man ne tokie įdomūs, kaip mobilaus telefono pašnekovas."
Ginčijimasis dėl sąskaitos kavinėje
Kai vakarieniaujate kartu su kitais žmonėmis kavinėje ar kitoje viešojo maitinimo įstaigoje, būkite pasiruošę susimokėti savo dalį. Jei jus kažkas vaišina, nesinaudokite šia situacija ir būkite kuklus.
Vienam savo pažįstamui pasiūliau per pusę sumokėti už sąskaitą, tai jis dar nusprendė užsisakyti picos ir brangų kokteilį. Pats suvalgiau sumuštinį ir atsigėriau mineralinio vandens. Tai buvo nemaloni staigmena iš jo pusės.
Vėlavimas į susitikimą
Žmonės mėgsta jaustis vertinami, o tai dažnai parodo pačiu kvailiausiu būdu – nepasirodydami sutartu laiku. Jūs galite vėluoti daugiausia penkias minutes, tačiau turite turėti tam rimtą priežastį.
Šis dėsnis tinka ir asmeniniame, ir profesiniame gyvenime. Jeigu vėluojate į susitikimą su klientu ar viršininku, parodysite nesusidomėjimą jums svarbiausiais karjeroje žmonėmis. Tai tiesiog neprofesionalu.
Vietos viešajame transporto neužleidimas
Etiketas reiškia didesnį domėjimąsi kitais ir mažesnį domėjimąsi savimi. Todėl pasirūpinkite garbingo amžiaus žmonėmis, moterimis ir vaikais užleisdami šiems vietą viešajame transporte.
Galbūt šiems žmonėms nėra taip svarbu atsisėsti dėl sveikatos sutrikimų, tačiau tokiu būdu pradžiuginsite kitus žmones, kuriems galbūt.. labai sunki diena. Juk pastovėti keletą minučių viešajame transporte nėra taip sunku.
Klientų aptarnavimo kaltinimas
Reikia pripažinti, kad klientų aptarnavimas visose įstaigose skiriasi, tad nieko čia blogo jei paliekate mažiau nei 15-20 proc. arbatpinigių. Blogai tada, kai nepaliekate jų visai arba paliekate juokingai mažai.
Dar blogiau, jei atvirai reiškaite savo nepasitenkinimą. Juk paslaugą darote ne jūs jiems, o jie jums. Tačiau tai nereiškia, kad šie žmonės yra tarnai. Jei esate nepatenkinti, daugiau šioje įstaigoje tiesiog nesilankykite.
Kalbėjimas tik apie save
Narciziškumas nėra patraukli ir etiška savybė. Taip, visada bus tam tikras procentas arogantiškų ir egoistiškų žmonių. Tačiau stenkitės tokiais netapti ir jūs. Jeigu visada kalbate tik apie save, tai ir pokalbiai su jumis visuomet tokie patys, t.y. neįdomūs.
Pasistenkite neminėti savęs kaip pavyzdžio. Tiesiog užsičiaupkite minutei ir paklausykite ką pasakys kiti. Išgirsti kitų patirtį įdomu todėl, kad galite sužinoti kažką naujo – visi savotiškai įdomūs.
Buvimas šikniumi sporto salėje
Etiketas sporto salėje gana paprasta, tačiau ir čia kartais apsilanko kokia pasaulio bamba. Svarbiausia taisyklė būtų tokia: jeigu nesitreniruojate prie treniruoklio, tai nepalikite ten savo rankšluosčio, nekliudykite šalia sportuojančių žmonių.
Jūs nesate svarbiausias žmogus planetoje. Supraskite, kad šia vieta dalinatės su kitais žmonėmis, kurie atėjo su tokiu pačiu tikslu – maloniai ir prasmingai praleisti laiką.
Rūpinimasis savo išvaizda viešoje vietoje
Dar viena narciziška savybė, kuri, beje, išduoda jūsų nepasitikėjimą savimi. Gražinimasis ir nerimavimas dėl savo išvaizdos viešoje erdvėje – nesvarbu, žmonės mato ar ne – tiesiog nėra gerai. Išimtis būtų viešieji tualetai.
Į rūpinimąsi savo išvaizda įeina plaukų šukavimasis, nagų kramtymas, savo veido lietimas ir tiesiog spoksojimas į save veidrodyje. Taisyklė būtų tokia: nedarykite nieko, ko nedarytumėte sėdėdami prieš patrauklią moterį.
Valgymas atverta burna
Pats bjauriausias socialinis įprotis yra valgyti maistą kaip gyvūlys. Į tai įeina valgymas atverta burna, čepsėjimas ir per didelis valgymo greitis. Kiti žmonės bando mėgautis savo maistu, o jūs neleidžiate jiems to padaryti.
Ypatingai šiuo įpročiu bjaurisi moteriškos lyties atstovės. Anot jų, tai pats beviltiškiausias ir netaktiškiausias vyro bruožų. Ir tai siejasi ne tik su mūsų, kaip žmonių, prasta savybe. Tokiu būdu mes parodome savo gyvūliškumą tikrąją to žodžio prasme.