Savivaldybės administracijai vadovaus Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) atstovas Adomas Bužinskas.
Daugumą naujos sudėties Vilniaus taryboje sudarys 28 nariai – 19 TS-LKD frakcijos atstovų ir devyni Laisvės partijos frakcijos nariai.
Iš viso taryboje yra 51 narys.
„Turime 28 narių koaliciją iš 51, tai leidžia mums turėti tokią stabilią, dirbančią daugumą, pirmiausiai grįstą ideologiniais panašumais, kaip miestas turi vystytis“, – spaudos konferencijoje sakė išrinktasis meras Valdas Benkunskas.
Anot jo, sutarta dėl plačios darbų programos, didžiausias dėmesys pirmaisiais metais bus skirtas transporto sričiai, gerinant judėjimo infrastruktūrą, viešąjį transportą, siekiant patogumo vilniečiams.
„Išskirtinis dėmesys, tiek politinis, tiek administracinis, bus skirtas mūsų svarbiausiems projektams, kurie yra pradėti ar artimiausiu metu bus pradėti, tai – nacionalinis stadionas, nacionalinė koncertų salė, kino paviljonas – naujovė, kurią mes sieksime pastatyti ir turėti Vilniaus mieste per ateinančius ketverius metus“, – kalbėjo jis.
Pasak išrinktojo mero, taip pat bus skirta daug dėmesio švietimui, tęsiant pradėtus infrastruktūros projektus, gerinant ugdymo kokybę.
Koalicijos darbų programą sudaro 12 uždavinių. Juose esminis dėmesys – viešajam transportui, švietimui, sveikatos priežiūrai, tvariai miesto plėtrai.
Taip pat programoje – strateginių objektų bei naktinės ekonomikos vystymas, kultūrinio patrauklumo didinimas, gamtos puoselėjimas, įtraukios miesto valdymo praktikos.
Tarp uždavinių nurodomas ir siekis „iki 2030 metų tapti nulinio poveikio klimatui miestu“.
Jis teigė, kad su Laisvės partija TS-LKD jau turi „bendro darbo patirtį ir sukauptą pasitikėjimo kreditą“.
„Todėl tikimės ir sklandaus kuruojamų sričių perėmimo, ir efektyvaus darbo ateinančią kadenciją. Daugelį iššūkių ir ideologinių skirtumų pavyko išspręsti derybų formate, tad finale turime stiprią, aktualią programą“, – savivaldybės pranešime sakė V. Benkunskas.
TS-LKD iškart deleguos du vicemerus, tuo metu Laisvės partija darbą pradės su vienu vicemeru, antrąjį paskirs įsigaliojus naujai savivaldybės administracijos struktūrai. Kol kas kandidatai į šias pareigas neįvardijami.
Anot V. Benkunsko, bent tris vicemerus tikimasi paskelbti per pirmąjį naujosios tarybos posėdį – balandžio 26-ąją.
„Tai nebus politikai, tai bus pirmiausia tam tikrų sričių specialistai, valstybės tarnautojai, nors ir skiriami politinio pasitikėjimo pagrindu. Tai dar šiek tiek turime laiko, jį išnaudosime ir startuosime su komanda balandžio 26 dieną“, – teigė išrinktasis savivaldybės vadovas.
Pasak pranešimo, TS-LKD frakcijos deleguoti vicemerai bus atsakingi už energetikos (šilumos, atliekų tvarkymo, daugiabučių namų administravimo, vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo), infrastruktūros, miesto planavimo, transporto, saugaus miesto, sveikatos, socialinės apsaugos, naktinės ekonomikos ir kultūros klausimus.
Už ikimokyklinio, bendrojo ir neformaliojo ugdymo sritis, jaunimo reikalus bei sporto ir sveikatinimo klausimus bus atsakingi Laisvės partijos frakcijos deleguoti vicemerai.
Kadenciją baigiantis meras Remigijus Šimašius sakė, jog Laisvės frakcija savivaldybėje sutarė su naujuoju meru dėl „esminių darbų tęstinumo“.
„Neabejoju, kad esminė Vilniaus kryptis nesikeis. Vilnius ir toliau liks patraukliausia vieta gyventi. Turėsime stiprius vicemerus ir komitetų vadovus, jie padės užtikrinti, kad problemos būtų sprendžiamos efektyviai“, – teigė R. Šimašius.
Sostinės taryboje penkiems – Ekonomikos ir finansų, Ateities Vilniaus, Socialinių reikalų, Kultūros ir turizmo reikalų, Švietimo reikalų – komitetams pirmininkaus TS-LKD frakcijos nariai, trims – Aplinkos ir miesto paslaugų, Miesto plėtros, Sveikatos ir sporto reikalų – komitetams – Tarybos nariai iš Laisvės partijos.