Pasak Vilniaus miesto mero Valdo Benkunsko, derybos baigėsi sėkmingai. Meras priduria, kad jau yra viešai paskelbtas ateinančių ketverių metų projekto planas.
„Tai leidžia mums turėti tokią stabilią dirbančią daugumą, pirmiausia grįsta ideologiniais panašumais ir supratimu, kaip miestas turi vystytis. Po rinkimų turėjome intensyvias derybas, susitarimas šiandien yra pasiektas.
Iš esmės, yra pasidalinta konkrečiomis pozicijomis, bet pirmiausiai mes derybas pradėjome ir vedėme dėl darbų programos, kurią esame viešai paskelbę, tai yra ką mes įsipareigojame ir ko sieksime per ateinančius ketverius metus“, –teigia jis.
Anot Vilniaus miesto mero, darbais jaus pasiskirstyta – Laisvės partija darbuosis ikimokyklinio bendrojo ugdymo srityse, jaunimo, sporto ir sveikatos srityse, o Tėvynės sąjungos frakcijai bus skirta atsakomybė dėl bendro Vilniaus miesto įvaizdžio, plėtros, energetikos ir kultūros.
„Esame susitarę, kad Laisvės partija prisiima atsakomybę ir kuruos, nešdami lyderystę ikimokyklinio bendrojo ugdymo srityse, taip pat jaunimo srityje, sporto ir sveikatos srityje.
O Tėvynės sąjungos frakcija ir komanda bus atsakinga už visas kitas sritis – miesto visą vaizdą, įvaizdį sudarančias sritis, kaip miesto plėtra, infrastruktūra, energetika, socialiniai reikalai, sveikata, kultūra“, – sako V. Benkunskas.
V. Benkunskas sako, kad greitu metu visas dėmesys bus sutelktas į Vilniaus miesto transporto ir judėjimą. Tikimasi gerinti tiek judėjimo infrastruktūrą, tiek viešąjį transportą. Taip pat dėmesys bus sutelktas į švietimo sritį ir jos tobulinimą.
„Kaip išrinktas meras galėčiau pasakyti kelis esminius dalykus, kad turime plačią darbų programą ir kiekviena sritis V ilniaus mieste yra svarbi. Didesnis dėmesys, bet jau pirmaisiais metais, bus skiriamas transporto sričiai, gerinant mūsų judėjimo infrastruktūrą, gerinant viešąjį transportą, siekiant, kad vilniečiai judėdami mieste jaustųsi patogiau.
Išskirtinis dėmesys tiek politinis, tiek administracinis bus skirtas mūsų svarbiausiam projektams, kurie yra pradėti arba, kurie artimiausiu metu bus pradėti – Nacionalinis stadionas, Nacionalinė koncertų salė, kino paviljonas, naujovė, kurią mes sieksime pastatyti Vilniaus mieste per ateinančius ketverius metus.
Be abejo, didelis dėmesys bus skirtas švietimo sričiai, darbai, kurie yra pradėti, tiek infrastruktūroje, tiek ugdymo kokybės gerinimo srityje bus tęsiami“, – pasakojo Vilniaus miesto meras.
Kaip BNS teigė išrinktasis miesto meras Valdas Benkunskas, taryboje daugumą sudarys 19 TS-LKD ir devyni Laisvės partijos frakcijos nariai, o politinę vadovybę sudarys keturi vicemerai.
V. Benkunskas anksčiau yra sakęs, kad valdančiosios koalicijos sostinės taryboje branduolį gali sudaryti jo atstovaujama politinė jėga, Laisvės partija ir socialdemokratai, tačiau pastarieji atmetė konservatorių pasiūlymą.
Socialdemokratų partijos Vilniaus miesto skyrius kovo pabaigoje teigė, kad toks sprendimas priimtas vadovaujantis ideologiniais skirtumais tarp socialdemokratų ir valdančiąją ašį sudarančių partijų, taip pat įvertinus vilniečių poreikį turėti alternatyvią, visiems miesto gyventojams atstovaujančią ir girdimą politinę jėgą.
Konservatoriai miesto taryboje iškovojo 19 iš 51 galimo mandato. Laisvės partija pelnė devynis, o socialdemokratai – keturis mandatus.
Tikisi efektyvaus darbo
„Ką mes ir sakėme derybose, kad grandiozinių revoliucijų tikrai nebus, tačiau skirsis tam tikri politiniai prioritetai, tas atsispindi ir mūsų darbų programoje“, – sakė V. Benkunskas.
Anot jo, programa gali būti skirstoma į tris dalis – darbai, kurie bus tęsiami, inicijuojami bei stabdomi.
Be nacionalinio stadiono, koncertų salės bei kino paviljono numatyta tęsti stoties konversijos projektą, atnaujinti derybas su Vyriausybe dėl konferencijų centro steigimo, su Vyriausybe ir žydų bendruomene – ir dėl Sporto rūmų sutvarkymo. Numatyta statyti ir įvairius sporto infrastruktūros objektus.
Jis teigė, kad su Laisvės partija TS-LKD jau turi „bendro darbo patirtį ir sukauptą pasitikėjimo kreditą“.
„Todėl tikimės ir sklandaus kuruojamų sričių perėmimo, ir efektyvaus darbo ateinančią kadenciją. Daugelį iššūkių ir ideologinių skirtumų pavyko išspręsti derybų formate, tad finale turime stiprią, aktualią programą“, – savivaldybės pranešime sakė V. Benkunskas.
TS-LKD iškart deleguos du vicemerus, tuo metu Laisvės partija darbą pradės su vienu vicemeru, antrąjį paskirs įsigaliojus naujai savivaldybės administracijos struktūrai. Kol kas kandidatai į šias pareigas neįvardijami.
Vicemerų pavardės – balandžio 26-ąją
Anot V. Benkunsko, bent tris vicemerus tikimasi paskelbti per pirmąjį naujosios tarybos posėdį – balandžio 26-ąją.
„Tai nebus politikai, tai bus pirmiausia tam tikrų sričių specialistai, valstybės tarnautojai, nors ir skiriami politinio pasitikėjimo pagrindu. Tai dar šiek tiek turime laiko, jį išnaudosime ir startuosime su komanda balandžio 26 dieną“, – teigė išrinktasis savivaldybės vadovas.
Pasak pranešimo, TS-LKD frakcijos deleguoti vicemerai bus atsakingi už energetikos (šilumos, atliekų tvarkymo, daugiabučių namų administravimo, vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo), infrastruktūros, miesto planavimo, transporto, saugaus miesto, sveikatos, socialinės apsaugos, naktinės ekonomikos ir kultūros klausimus.
Už ikimokyklinio, bendrojo ir neformaliojo ugdymo sritis, jaunimo reikalus bei sporto ir sveikatinimo klausimus bus atsakingi Laisvės partijos frakcijos deleguoti vicemerai.
Kadenciją baigiantis meras Remigijus Šimašius sakė, jog Laisvės frakcija savivaldybėje sutarė su naujuoju meru dėl „esminių darbų tęstinumo“.
R. Šimašius komitetui nevadovaus
„Neabejoju, kad esminė Vilniaus kryptis nesikeis. Vilnius ir toliau liks patraukliausia vieta gyventi. Turėsime stiprius vicemerus ir komitetų vadovus, jie padės užtikrinti, kad problemos būtų sprendžiamos efektyviai“, – teigė R. Šimašius.
Jis taip pat pažymėjo, jog neatstovaus Laisvės frakcijos miesto plėtros komitete bei apskritai nebus nei vieno iš komiteto pirmininku.
Sostinės taryboje penkiems – Ekonomikos ir finansų, Ateities Vilniaus, Socialinių reikalų, Kultūros ir turizmo reikalų, Švietimo reikalų – komitetams pirmininkaus TS-LKD frakcijos nariai, trims – Aplinkos ir miesto paslaugų, Miesto plėtros, Sveikatos ir sporto reikalų – komitetams – Tarybos nariai iš Laisvės partijos.
Vilniuje liepos mėnesį priimant NATO viršūnių susitikimą, tikimasi, jog mieste apsilankys apie aštuonis tūkstančius svečių.
V. Benkunskas, paklaustas, ar infrastruktūros srityje, už kurią bus atsakingi konservatoriai, bus imtasi su renginiu susijusių veiksmų sakė, kad „per kelis mėnesius miesto neperstatysime ir esmingai vaizdo nepakeisime“.
„Tam tikrus dalykus, už ką yra atsakinga miesto savivaldybė, tikrai padarysime ir tie darbai jau yra pradėti arba planuojami. Tai yra pirmiausia prasčiausių gatvių, prasčiausios aptarnaujamosios infrastruktūros sutvarkymas, tose jungtyse, kur svečiai judės iš oro uosto į tam tikras sritis“, – teigė jis.
Anot V. Benkunsko, kita esminė sritis yra eismo ribojimai. Pasak išrinktojo mero, šiuo metu yra dėliojama schema, bet tikėtina, jog sostinės gyventojams visą renginio savaitę „gali kilti nepatogumų“.