Demokratų nacionalinis suvažiavimas Filadelfijoje prasidės pirmadienį, partijai esant vieningesnei už respublikonus, kurių nesutarimai pasimatė jiems šią savaitę savo kandidatu tvirtinant arogantiškąjį milijardierių D.Trumpą.
Tačiau frustracija vis dėlto yra gerai juntama, nes delegatai nesutaria dėl demokratų kandidato skyrimo proceso ir naujų problemų dėl H.Clinton stovyklos elektroninių laiškų.
H.Clinton galbūt yra labiausiai prognozuojamas kampaniją pradėjęs žmogus per kelis dešimtmečius, tad jai reikės pavaizduoti save kaip energingą optimistę, kuri gali vesti šalį priekį.
„Kitą savaitę Filadelfijoje mes pasiūlysime visai kitokią viziją mūsų šaliai, – pažadėjo ji. – Tokią, kuri yra apie tiltų, ne sienų statymą, įvairovės, kuri daro mūsų šalį didžią, priėmimą.“
Jos žygis šeštadienį sulaukė postūmio jai savo kandidatu į viceprezidentus pristačius Timą Kaine‘ą iš Virdžinijos, nuovokų, ispaniškai kalbantį senatorių su giedra šypsena ir, kaip sakė H.Clinton, „stuburu iš plieno“.
T.Kaine‘as „yra viskas, kas nėra Donaldas Trumpas ir (respublikonų kandidatas į viceprezidentus) Mike‘as Pence‘as“, sakė ji.
58 metų T.Kaine‘as, kuris yra iš rinkimams labai svarbios valstijos, Majamyje Floridoje pasakė uždegančią kalbą, kurioje pavaizdavo aiškų kontrastą tarp H.Clinton ir respublikonų kandidato.
„Ji neįžeidinėja žmonių, ji jų klausosi, – sakė jis miniai Majamyje. – Ji nemeta mūsų sąjungininkų, ji juos gerbia. Ir ji visados turės mūsų atramą.“
Suvažiavimas prasidės pirmadienį 16 val. (23 val. Lietuvos laiku) Filadelfijos arenoje „Wells Fargo Center“, kur kalbas turi pasakyti pirmoji šalies ponia Michelle Obama ir buvęs H.Clinton varžovas partijos pirminiuose rinkimuose senatorius Bernie Sandersas.
Buvęs prezidentas Billas Clintonas bus antradienio žvaigždė, o prezidentas Barackas Obama ir viceprezidentas Joe Bidenas ant suvažiavimo pakylos užlips trečiadienį.
Filadelfijoje bus gerokai daugiau „sunkiosios artilerijos“ nei buvo per respublikonų suvažiavimą Klivlande, kur nepasirodė nei buvę prezidentai Bushai, nei buvę respublikonų kandidatai į prezidentus Johnas McCainas ir Mittas Romney.
Tačiau nors partija per pirmą H.Clinton ir T.Kaine‘o mitingą, regis, džiaugėsi meile ir brolybe, pasijuto ir skandalo, kuris tikriausiai sukrės partijos vienybę, dvelksmas.
Tarp nutekintų elektroninių laiškų iš Demokratų partijos lyderių paskyrų yra mažiausiai du laiškai, kurie rodytų vieno saviškio pastangas trukdyti B.Sanderso kampanijai, įskaitant pastangas vaizduoti jį kaip ateistą ir pakirsti jo kampaniją religingose valstijose.
D.Trumpas nusitvėrė tų nutekintų laiškų.
„Nutekinti DNC (Demokratų nacionalinio komiteto) elektroniniai laiškai rodo planus sunaikinti Bernie Sandersą. Išjuokti jo paveldą ir daug daugiau. Internete iš Wikileakes (sic) , tikrai pagiežinga“, – šeštadienį „Twitter“ parašė pompastiškasis nekilnojamo turto magnatas.
B.Sanderso kampanijos vadybininkas Jeffas Weaveris pareikalavo atsakymų.
„Kažkas turi būti atsakingas“ – sakė jis „ABC News“ ir pridūrė, kad Demokratų partija, regis, bandė daryti poveikį H.Clinton naudai.
Padėtį komplikuoja tai, kad B.Sanderso delegatai pasipiktino, kai jų pastangos užbaigti partijos „superdelegatų“, kurie per suvažiavimą gali balsuoti už ką panorėję, praktiką iš esmės žlugo per taisyklių komiteto balsavimus šeštadienį, rašė „The Washington Post“.
Tačiau B.Sanderso delegatai pasiekė kompromisinę pergalę komitetui sutikus suformuoti komisiją, kurios užduotis bus sumažinti „superdelegatų“ skaičių, ko seniai reikalavo B.Sandersas.