• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Valstiečiai siūlo įvesti laisvadienį po gautos koronaviruso vakcinos dozės. Iniciatyvos autoriai tikina, kad tai palengvins dalies žmonių patiriamus šalutinius poveikius, taip pat paskatins didesnę dalį visuomenės skiepytis. Premjerė tokios idėjos neatmeta, o štai parlamento vadovė į opozicijos siūlymus žvelgia skeptiškai.

Valstiečiai siūlo įvesti laisvadienį po gautos koronaviruso vakcinos dozės. Iniciatyvos autoriai tikina, kad tai palengvins dalies žmonių patiriamus šalutinius poveikius, taip pat paskatins didesnę dalį visuomenės skiepytis. Premjerė tokios idėjos neatmeta, o štai parlamento vadovė į opozicijos siūlymus žvelgia skeptiškai.

REKLAMA

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos Seime nariai siūlo įteisinti vieną laisvadienį skiepo dieną ar per 3 paras po jo. Vadinamasis „skiepadienis“ priklausytų visiems pasiskiepijusiems, nepaisant to, kokią vakciną gavo ir ar pasireiškė kokie nors šalutiniai poveikiai.

Mato kaip paskatinimą skiepytis

„Iš tiesų dirbti po „AstraZeneca“ neįmanoma. Tai yra faktas. Dėl to reikia su žmonėmis kalbėti atvirai. Tai yra normalus poveikis, nieko baisaus tavo sveikatai neatsitinka, tačiau dirbti neįmanoma. Būtų, manau, logiška, kad pandemijos metu turėtume tokį kaip ir paskatinimą“, – Seime susirinkusiems žurnalistams sakė T. Tomilinas.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak Seimo nario, panašaus laisvadienio idėja yra išbandyta ir užsienyje, ir Lietuvoje, kai buvo bandoma paskatinti žmones dalyvauti kraujo donorystėje.

REKLAMA

„Tai yra nieko naujo. Šiandien mūsų tikslas paskiepyti yra kuo greičiau paskiepyti kuo daugiau žmonių. Mūsų tikslas nėra taupyti vieną ar kitą milijoną. Mūsų tikslas yra įgauti kolektyvinį imunitetą. Dėl to mes siūlome pandemijos sąlygomis, jokiu būdu ne normaliomis sąlygomis, tą laisvą dieną“, – kalbėjo valstietis.

T. Tomilinas tvirtino, kad laisvadienis būtų suteiktas gavusiems bet kurią vakciną, ne tik „AstraZeneca“.

REKLAMA
REKLAMA

„Laikas šiuolaikiniam žmogui yra brangiausia vertybė. Nei kažkokia dovana, nei kažkoks čekis nepadės. <...> Tai būtų paskatinimas, tai būtų motyvacija. Tikrai yra žmonių, kurie nerodo tos motyvacijos ateiti, o mūsų tikslas yra visuomeninis. Ne asmeninis, o visuomeninis. Jei turime visuomeninį tikslą, reiškia galime kažkiek investuoti“, – sakė politikas.

T. Tomilino teigimu, tokio laisvadienio prisireikti gali ne visiems.

„Žinoma, kad ne visiems. Yra skirtingi skiepai, yra skirtingos poveikio tam tikros logikos, kartais [šalutiniai poveikiai būna] po antro skiepo, antro skiepo daug kas neturi.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Bet mes kalbame apie tai, kad mums reikia paskatinimo ir tam tikro patraukimo didelės grupės žmonių. <...> Kai kalbame apie visą visuomenę, dažnai suveikia greitos ir efektyvios priemonės visiems iš karto“, – kalbėjo politikas.

Antradienį valstiečiai užregistravo „skiepadieniui“ reikalingus įstatymo pakeitimus ir planuoja tartis su kitomis frakcijomis dėl palaikymo.

„Mes kalbėjome su Seimo nariais, kurie patyrė skiepą. Aš mačiau jų pasakojimus ir reakcijas, tai šitoje vietoje, aš tikiuosi, kad bus daug palaikančių“, – teigė T. Tomilinas.

REKLAMA

Pasak jo, jei tokio pasiūlymo reikės, šis įstatymo pakeitimas skubos tvarka galėtų būti priimtas artimiausiomis savaitėmis.

Premjerės ir Seimo pirmininkės nuomonės išsiskyrė

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen T. Tomilino ir kitų valstiečių siūlymu nebuvo sužavėta.

„Man atrodo, kad siūlymas visgi gal perteklinis, nes šiandien mes apie skiepus kalbame daug, žmonės yra skatinami skiepytis. Man atrodo, kad kiekvienas atsakingas žmogus, kuris tik turi galimybę pasiskiepyti, tą ir daro. Tokių papildomų priemonių, nežinau, ar reikia“, – teigė parlamento vadovė.

REKLAMA

Premjerė Ingrida Šimonytė į „skiepadienio“ idėją žiūri daug palankiau nei koalicijos partnerė.

„Galime įvairias idėjas čia svarstyti. Yra žmonių, kuriems skiepas sukelia kažkokių ir sveikatos šiokių tokių pokyčių. Man, tarkime, nieko nesukėlė. Aš ir be „skiepadienio“ kitą dieną galėjau puikiausiai dirbti, kitiems žmonėms tų poveikių buvo didesnių. Galima svarstyti net ir tokias idėjas, jei tik padės“, – samprotavo I. Šimonytė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pagal dabar galiojančią tvarką prastai po skiepo besijaučiantis žmogus gali bendrąja tvarka kreiptis į šeimos gydytoją ir gauti nedarbingumą dėl karščiavimo ar kitų simptomų, tačiau, projekto iniciatyvinės grupės manymu, pradedant masinę vakcinaciją tokia tvarka labai apkrauna šeimos gydytojus, didina biurokratinę naštą sveikatos apsaugos sistemai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų