• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Grasinimai įvesti transporto priemonių naudotojų mokestį davė nelauktų rezultatų. Uostamiesčio „Regitroje“ išsirikiavo eilės norinčiųjų išregistruoti senus automobilius, skelbia „Klaipėda“.

REKLAMA
REKLAMA

Tikėtis nuolaidų neverta

Žmonės skuba išregistruoti seniai nebevažiuojančius, pavogtus ar parduotus automobilius. Mat oficialiai skelbiama, kad atsikratyti mašinų, nepateikus pažymos apie jų utilizavimą, bus galima tik iki gruodžio 1-osios.

REKLAMA

„Regitros“ darbuotojai mano, kad šis terminas bus pratęstas, tačiau laukti ir tikėtis nuolaidų neverta.

Didžiausia apgultis „Regitroje“ būna antradieniais ir šeštadieniais. Mat pirmadieniais įmonė nedirba, tad antradienį ir šeštadienį žmonės skuba registruoti ką tik nupirktas mašinas.

REKLAMA
REKLAMA

Mažiausios eilės čia ketvirtadieniais ir penktadieniais iki pietų.

Vakar iki pietų Klaipėdoje buvo išregistruotos 298 transporto priemonės. Per visą darbo dieną čia atliekama iki 870 operacijų, didžioji jų dalis – išregistravimas.

Senienos gadina rodiklius

Reikalavimas utilizuoti visas nebenaudojamas transporto priemones Lietuvą pasiekė prieš trejus metus mūsų šaliai įstojus į Europos Sąjungą. Tačiau iki šių metų vasaros žmonės pernelyg nesuko sau galvos ir neskubėjo oficialiai atsikratyti nebevažiuojančių mašinų bei tų, kurias pardavė nesutvarkę dokumentų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kad žmonės nebijotų biurokratinių kliuvinių išregistruojant nebenaudojamus automobilius, nuo spalio pradžios paskelbta akcija, leidusi nereikalauti pažymų apie senų mašinų utilizavimą.

Lietuvoje nevažiuojančių automobilių yra maždaug tiek pat, kiek senų, bet vis dar eksploatuojamų automobilių.

REKLAMA

Duomenų bazės žiniomis, apie 300 tūkst. mašinų vis dar registruotos kaip naudojamos, tačiau iš tiesų dalies jų jau nebėra Lietuvoje, kitos rūdija namų kiemuose arba išardytos dalimis.

Tokie stulbinami skaičiai bado akis Europos Sąjungos funkcionieriams. Kaip vieną pagrindinių didelio avaringumo mūsų keliuose priežasčių jie įvardija itin senas Lietuvos keliais važinėjančias mašinas.

REKLAMA

Atsikrato dešimtimis

Daugiausiai žmonių nori atsikratyti formaliai jiems dar priklausančių, tačiau iš tiesų jau seniai į Rusiją, Baltarusiją ar Kazachstaną parduotų mašinų. Tai vyrai, kurie prieš keletą metų vertėsi naudotų mašinų pardavimu į buvusias Sovietų Sąjungos respublikas. Dabar vienas toks žmogus neretai formaliai dar tebeturi 20 ir daugiau automobilių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tokiems žmonėms užtenka ateiti į „Regitrą“ su asmens dokumentais ir deklaruoti, jog automobiliai parduoti ir išgabenti į užsienio šalis. Mašinų valstybinių numerių ar dokumentų pateikti nereikia.

Tada „Regitros“ duomenų bazėje pažymima, kad automobiliai išregistruoti pardavus juos į užsienį.

REKLAMA

„Regitros“ Klaipėdos filialo vadovo pavaduotojas Ričardas Dobiliauskas nepatarė piktnaudžiauti ir melagingai deklaruoti.

Jei žmogus deklaruos, kad mašina parduota ir išgabenta iš Lietuvos, o pareigūnai ją aptiks Lietuvoje, už išregistruotos transporto priemonės naudojimą gali nubausti.

REKLAMA

Tvarko tik savininkai

Į „Regitrą“ plūsta ir automobilius pardavę, bet jų neperregistravę žmonės. Dauguma nežino, kas dabar naudojasi jų vardu vis dar registruotu automobiliu.

Tokiu atveju galima prašyti pagalbos draudikų arba techninių apžiūrų centro darbuotojų. Gali būti, kad pasiseks aptikti dabartinio automobilio savininko duomenis. Tada užteks „Regitroje“ deklaruoti pardavimo faktą, nurodžius dabartinį mašinos savininką.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kur kas sunkiau išregistruoti mašiną tiems, kas pirkdamas ją neperrašė savo vardu.

Jei senasis savininkas nežinomas arba išvykęs iš Lietuvos, atsikratyti seno automobilio gali ir nepavykti. Tokiais atvejais dažniausiai savininkas mašiną tiesiog palieka bet kur ir nebesuka sau galvos, nes laužo krūva virtusios mašinos likimas – jo oficialaus savininko galvos skausmas.

REKLAMA

Pavogtų mašinų savininkai gali išregistruoti automobilį „Regitroje“ raštu parašę paaiškinimą, kada ir kokiomis aplinkybėmis mašina dingo. Jeigu automobilis pavogtas neseniai, teks kreiptis į policijos Autotransporto priemonių grobimų tyrimo skyrių ir gauti vagystės faktą patvirtinančią pažymą.

REKLAMA

Anūkai vargina senolius

R.Dobiliauskas pasakojo, kad nebenaudojamo automobilio išregistravimas užtrunka vos kelias minutes.

Mašiną išregistruojant pasibaigus jos eksploatacijai, savininkas turi pateikti automobilio dokumentus bei valstybinius numerius ir sumokėti 7 litus.

Kai išregistruojamas į užsienį parduotas automobilis ir numerių bei dokumentų buvęs savininkas neturi, tenka sumokėti 11 litų.

REKLAMA
REKLAMA

Dažniausiai išregistruoti mašinos nepasiseka tiems, kurių turtas areštuotas. Neretai žmonės pateikia jau nebegaliojančius asmens dokumentus arba pamiršta juos atsinešti.

Tie, kurie dėl kokių nors priežasčių slepia savo nuosavybę, stengiasi ir automobilius registruoti senyvų giminaičių vardu. Tad išregistruojant mašiną tenka močiutes ar senelius drauge tempti į „Regitrą“.

Žiemą senoliai patys ateina aiškintis, kodėl negali gauti kompensavimo už šildymą. Mat ne vieną mašiną savo vardu įregistravę vieniši pensininkai negali tikėtis mokesčių lengvatų.

Pasak R.Dobiliausko, dabar, kai miete veikia apie dešimt utilizavimo įmonių, atsikratyti nebereikalingos mašinos galima vos per valandą.

Daiva Janauskaitė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų