Daržovės, kurių Lietuva negalėjo eksportuoti į Rusiją dėl embargo, jau keliauja pas nepasiturinčius gyventojus, taip pat į vaikų darželius, mokyklas, kalėjimus. Kaip „Žinių radijui“ pasakojo „Maisto banko“ vadovas Vaidotas Ilgius, pavyko susitarti su keliais ūkininkais, o su kitais dar deramasi:
„Šią savaitę 144 tonos kopūstų ir morkų priėmėme Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Marijampolėje, Raseiniuose, Visagine su ūkininkais tarėmės dėl pastovaus vežimo. Manom, kad be ypatingų rūpesčių 100 tonų per savaitę tikrai išdaliname, taip pat su keliais ūkininkais esame susitarę, kad galėtų mums pasaugoti morkas savo specialiose saugyklose“,- teigė V. Ilgius.
Jo teigimu, Rusijos rinkos netekę daržovių augintojai turi dvi galimybes, kaip pasielgti su savo produkcija:
„Yra du keliai: palikti ant laukų – kai kurie ūkininkai, įvertinę sąnaudas, taip tikriausiai ir pasielgs su obuoliais, tikriausiai bus ir kopūstų, kurie bus palikti laukuose – bet mes prašome ir raginame atiduoti gerą užaugintą maistą labdarai. Kompensacija už kopūstus atiduodant labdarai nėra labai didelė, bet už morkas ji yra aukštesnė ir ūkininkams bent jau padengia dalį savikainos“, - sako V. Ilgius.
Tuo metu Danijoje viena pieno produktų gamybos įmonė paskelbė šalies benamiams išdalinsianti 15 tonų sūrio, kuris anksčiau keliaudavo į Rusiją. Savo ruožtu prancūzai, protestuodami prieš Rusijos embargą, vargingai gyvenantiems žmonėms dalino Rusijos rinkos nepasiekusias daržoves.