• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Dėl rūkorių daugiabučių balkonuose Seime užgimė naujas planas. Pagal naujovę, ant daugiabučio, kur gyventų bent veinas įskųstas rūkorius, atsirastų įspėjanti lentelė. Tačiau toks planas užkliuvo jau ne tik policijai, bet ir savivaldybėms.

Dėl rūkorių daugiabučių balkonuose Seime užgimė naujas planas. Pagal naujovę, ant daugiabučio, kur gyventų bent veinas įskųstas rūkorius, atsirastų įspėjanti lentelė. Tačiau toks planas užkliuvo jau ne tik policijai, bet ir savivaldybėms.

REKLAMA

Iš daugiabučių balkonų rūkorius išvaryti ketinę politikai švelnina toną, bet atsisakyti užmojų naujam draudimui nenori.

Seimo narys Tomas Tomilinas siūlo kompromisą. Pagal šviežiai iškeptą modelį visuotinis draudimas rūkyti nebūtų taikomas, tačiau tabako dūmais nepatenkintas nors ir vienas kaimynas galėtų daugiabutį paversti nerūkymo zona.

Pagal naująjį modelį iš pradžių tektų skųstis ne policijai, o savivaldybei.

Anot Tomilino, nuo pasyvaus rūkymo pavargęs gyventojas turėtų parašyti skundą valdžiai, tada savivaldybė savo tinklapyje informuotų, kad nurodytu adresu esančio daugiabučio visuose balkonuose neberūkoma. Savo ruožtu namo administratorius po 15 dienų ant namo turėtų iškabinti apie tai įspėjančią lentelę.

Beje, procedūra vyktų anonimiškai. Nei kaimyną įskundęs gyventojas, nei pats įskųstas rūkorius nebūtų atskleisti, o jei ir uždraudus rūkyti dūmai iš balkonų rūktų, tada gyventojas jau galėtų kreiptis į policiją.

REKLAMA
REKLAMA

„Nufotografuoti tą pažeidimą, o jis bus fiksuojamas tik tada, jei prieš tai buvo visas namas informuotas, buvo priimtas sprendimas, kad tas skundas yra patenkintas, dėl to tik tada įsijungs administracinių nusižengimų procedūros“, – teigia Seimo narys Tomas Tomilinas.

REKLAMA

Pasak Tomilino, tokia tvarka neapsunkins pareigūnų, mat policija galės nereaguoti į iškvietimus iš tų daugiabučių, kurie nepažymėti specialiais įspėjimais.

Gyventojai galės rūkorių nufotografuoti ir policijai nusiųsti nuotrauką internetu. Tada pats pažeidėjas per 24 valandas bus iškviestas į komisariatą.

Tiesa, pirmą kartą kaimynas atsipirks įspėjimu, vėliau galėtų grėsti 50 eurų bauda.

Daugelis įstaigų tam prieštarauja

Policijos pareigūnai mano, kad ir tokia siūloma tvarka neišdegs. Esą tam reikia ir daugiau pareigūnų, ir pinigų, o ir įrodyti pažeidimą būtų sudėtinga.

REKLAMA
REKLAMA

„Tvarkos įgyvendinimas ir kontrolė bus sudėtinga. Nemanau, kad šis algoritmas kažkaip keičia situaciją. Jei žmonės bus piktybiški ir nesusitars tarpusavyje, tai ar jie iškart paskambins į policiją, ar po 15 dienų. Tai situacijos nepakeis“, – pastebi policijos atstovas Ramūnas Matonis.

Apie brukamas naujas pareigas išgirdusios savivaldybės taip pat kraipo galvas.

Pasak savivaldybių asociacijos atstovo Aleksandro Tiaškevičiaus, atsirastų krūva papildomo darbo ir padidėtų išlaidos. Jis tikina, kad šis siūlymas tik schema, kuri yra neišbandyta.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Reikia gauti gyventojo pranešimą. Jis gali būti pagrįstas, gali būti ir nepagrįstas. Reikia informuoti policiją, informuoti gyventojus, reikia paskelbti savo internetiniame puslapyje. Tada įpareigoti daugiabučių bendriją arba administratorių pakabinti kažkokį įspėjamąjį ženklą ir matyt reikėtų prižiūrėti ar iš tikrųjų tas yra padaryta“, – kalba patarėjas teisės klausimais A. Tiaškevičius.

REKLAMA

Kovos su rūkymu balkonuose modelis neįtiko ir Vyriausybei. Vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas tikina, kad schema graži tik popieriuje. Norint, kad ji veiktų, reikėtų keisti teisės aktus, administracinį kodeksą, mat pagal dabartinę tvarką policijos pareigūnai, gavę pranešimą, bet kokiu atveju privalo vykti į įvykio vietą. Taigi policija būtų užversta papildomu darbu.

„Įsijungia tokios procedūros ir pareigūnams iš karto nereikia reaguoti, kad tik dėl antro ar trečio karto. Tuomet taip. O šiandien galime sakyti, ką norime. Yra nustatytos pareigūnų pareigos – yra pažeidimas ir yra pareiga reaguoti. Jie turi vienaip ar kitaip važiuoti, fiksuoti, nustatyti pažeidėją, surašyti protokolą“, – kalba laikinasis vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas.

REKLAMA

Visgi, kad ir ką sakytų Vyriausybė, balsuoti už savo schemą Tomilinas Seimo narius ragins jau šioje rudens sesijoje. Politikai taip pat spręs ir dėl kitų tabako kontrolės įstatymo pataisų.

Trečiadienį Ministrų kabinetas pritarė kitiems siūlomiems rūkymo apribojimams: kad cigaretės dūmas būtų uždraustas viešojo transporto stotelėse, viešuose renginiuose ir lauko kavinėse.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų