Inspekcijos, kuri nuo 2017 metų bandė statybas stabdyti ir įrodyti, kad jos neteisėtos, atstovė spaudai Ligita Luščiauskaitė BNS pranešė, kad taip siekiama išvengti didelių bylinėjimosi išlaidų bei galimybės, kad valstybei teks atlyginti žalą.
Taikos sutartį pasirašė Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija, bendrovė „Misionierių namai“ bei Kultūros paveldo departamentas. Ji šią savaitę pateikta teismui.
Sutartimi taip pat susitarta plačiau nediskutuoti apie ją, todėl „Misionierių namų“ atstovai komentuoti atsisakė. Bendrovė jau porą kartų siūlė ginčą spręsti taikiai.
Išsprendus šį ginčą, teismuose liko dar viena byla dėl plėtros šioje teritorijoje – Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas vasario viduryje turėtų paskelbti išaiškinimą dėl Misionierių vienuolyno statinių ansamblio specialiojo plano. Dėl to į teismą yra kreipęsis Seimo narys Naglis Puteikis.
Gruodžio pabaigoje Vilniaus miesto apylinkės teismas nusprendė, jog 2018 metais išduotas statybos leidimas daugiabučių projektui yra teisėtas ir atmetė Statybos inspekcijos ieškinį. Teismo vertinimu, pagal specialiųjų planų sprendinius statinių rekonstrukcija ir nauja statyba teritorijoje galima.
Statybos inspekcija siekė, kad būtų panaikintas 2018 metų gegužę „Misionierių namams“ išduotas statybos leidimas, o įmonė įpareigota pašalinti statinius.
Bendrovė „Misionierių namai" sostinės Subačiaus gatvėje iki 2019 metų pabaigos planavo rekonstruoti 9,5 tūkst. kv. metrų ploto statinių ir įrengti apie 100 butų. 1978 metais statytą ligoninę numatyta rekonstruoti į atskirus korpusus, vietoje slėptuvės suformuoti viešąją erdvę, taip pat ketinama rekonstruoti Vaikelio Jėzaus prieglaudos korpusą. Į projektą planuojama investuoti 40 mln. eurų.
Portalo 15min duomenimis, bendrovę „Misionierių namai" per Kipre registruotą kompaniją „HJKM Holdings Limited" valdo Gruzijos verslininkas Romanas Pipia.