„Apklausa parodė, kad lietuviai jaučia moralinį ryšį su savo gimtine, tačiau „Brexit“ gali priversti imtis radikalių sprendimų. Remiantis šia apklausa, jei dvigubos pilietybės klausimas nebūtų išspręstas artimiausiu metu, Lietuva prarastų apie 50 tūkstančių savo piliečių. Tai beveik Alytus ar Marijampolė“, - sakė LCLC Prezidentas Marius Raugalas.
Panašias, dėl „Brexit“ atsiradusias, nuotaikas jautė ir Pasaulio Lietuvių Bendruomenė.
„Matome šį gręsiantį masinį Lietuvos piliečių praradimą, ir negalėdami jo leisti imamės veiksmų. Šiuo metu kartu su savo teisiniais patarėjais, žinoma advokatų kontora „Ellex Valiunas“, ruošiame teisės aktų projektus, kurie leistų išvengti katastrofos“, - sakė Pasaulio Lietuvių Bendruomenės pirmininkė Dalia Henkė.
Teisės aktų projektai bus pateikti balandžio pabaigoje posėdžiausiančiai Lietuvos Respublikos Seimo ir Pasaulio Lietuvių Bendruomenės komisijai ir Lietuvos Respublikos Vyriausybei.
„Referendumo kelias yra ilgas ir daug išteklių reikalausiantis procesas, kurio mes neatmetame. Bet šiandienos geopolitinių išš0kių akivaizdoje, privalome rasti greitesnį būdą, kaip Valstybė galėtų išsaugoti tūkstančius savo piliečių“, - sakė D. Henkė.
„Brexit“ poveikis Lietuvos Respublikos piliečiams buvo aptariamas balandžio 1 d. Briuselyje vykusioje diskusijoje, kurioje dalyvavo LCLC Prezidentas Marius Raugalas, JK Lietuvių bendruomenės pirmininkė Dalia Asanavičiūtė, Pasaulio Lietuvių Bendruomenės Pirmininkė Dalia Henkė, Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Arnoldas Pranckevičius, Lietuvos diplomatinio korpuso darbuotojai, JK dirbantys teisininkai bei verslininkai.
Pasaulio Lietuvių Bendruomenė yra pelno nesiekianti organizacija, kurios misija – ugdyti ir išlaikyti užsienyje gyvenančiųjų lietuvybės dvasią.