„Pirmininko rinkimai ar taip, ar taip yra pavasarį. Man atrodo, ji yra pasakiusi, kad pirmininko pareigybių, galbūt, jau nebesieks. Daryti išankstinių rinkimų nėra pagrindo, ji yra visame procese ir visus darbus atlieka“, – Eltai teigė R. Duchnevič.
Tuo metu ilgametis socialdemokratas Algirdas Sysas patikino, kad kol kas nežino pirmininkės ketinimų.
„Reikėtų palaukti pavasario ir mūsų suvažiavimo. Gal ji pasakys, kad pasitraukia ir iš pirmininko pozicijų. Tačiau tokių signalų negirdėjau“, – akcentavo jis.
Išankstinių partijos pirmininko rinkimų nerengs
Savo ruožtu A. Sysas akcentavo, jog nemato poreikio surengti išankstinių lyderio rinkimų, o V. Blinkevičiūtė yra pajėgi vadovauti partijai iki kadencijos pabaigos.
„Vilija tikrai pajėgi būti pirmininke. Būti pirmininku ir būti ministru pirmininku yra du dideli skirtumai“, – kalbėjo A. Sysas.
„Apie partijos veiklą, darbus ir vadovavimą sprendi pagal rezultatus. Jeigu laimime rinkimus, vadinasi, kad yra ir jos įdirbis šioje vietoje. Tikrai tai ne vieno žmogaus rezultatas, visos partijos, tačiau jai vadovaujant rezultatas yra toks“, – pabrėžė jis.
Su nuomone, kad V. Blinkevičiūtė turėtų tęsti darbą sutinka ir R. Duchnevič. Politikas pabrėžė, kad kitų partijų lyderiai pastarąsias kadencijas taip pat netapo ministrais pirmininkais.
„Kol kas neturėjome absoliučiai jokių problemų dėl valdymo. Jeigu kalbame apie pirmininkavimą, tai joks partijos lyderis per paskutines kadencijas ir netapo premjeru“, – dėstė Vilniaus r. meras.
Atsisakė siekti premjero posto
ELTA primena, kad netilus spėlionėms dėl to, ar rinkimus laimėjusios Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė ryšis vadovauti būsimai Vyriausybei, trečiadienio vakarą politikė pranešė neketinanti eiti ministrės pirmininkės pareigų. Socialdemokratė nedirbs ir Seime – V. Blinkevičiūtė planuoja tęsti ketvirtąją kadenciją Europos Parlamente (EP).
„Esu įsitikinusi, kad beveik 65 metų ministrei pirmininkei būtų sudėtinga dirbti, nes esu pensininkė ir įvertinau per visą rinkiminį laikotarpį, koks tai būtų atsakingas darbas, kiek tai reikalauja sveikatos ir jėgų. Turiu priimti tokius sprendimus, kad Vyriausybė būtų darbinga, o užimti postą tam, kad užimti postą, niekada neturėjau noro. (...) Pirmiausia įvertinau savo amžių ir sveikatą“, – akcentavo ji.
Partijos prezidiumas pasiūlė premjero pareigas LSDP vicepirmininkui Gintautui Paluckui.
Savo ruožtu Prezidentūra nesureikšmino pokyčių LSDP viršūnėse. Pasak šalies vadovo G. Nausėdos vyriausiojo patarėjo Frederiko Jansono, dabar prezidentui svarbiausia yra tai, jog mandatų naujajame Seime iškovojusios partijos imtųsi svarbiausių darbų ir koalicijos formavimo.
Diskusijos dėl to, ar V. Blinkevičiūtė išties grįš į nacionalinę politiką ir vadovaus Ministrų kabinetui virė bene pusmetį. Galiausiai, rugpjūtį politikė patikino – LSDP sėkmės atveju ji bus ministrė pirmininkė. Tačiau abejonės dėl tokio pasižadėjimo suintensyvėjo rinkimų naktį, kai politikė vengė tiesiogiai atsakyti į pastarąjį klausimą. Spėliones paskatino ir antradienį pasirodžiusios žinios, kad V. Blinkevičiūtė veikiausiai atsisakys premjerės posto. Tai, remdamasis šaltiniais, pranešė naujienų portalas lrt.lt.