Štai ką sako atėję pasivaikščioti:
„Laba graži vieta ir kai draugai atvyko iš Šiaulių stengėmės dar suspėt.“
„Vaizdai labai gražūs, labai patinka. Nemunas nuostabus.“
Tačiau šie lankytojai paskutinieji šiemet spėję pasigrožėti nuostabia gamtos panorama. Tako būklė avarinė, tad Kauno marių regioninio parko direkcija jį oficialiai uždaro. Lentos ir atramos sutrūnijusios ir kelia grėsmę. Žmonės atvirauja, vietomis tokios skylės, kad koja telpa:
„Pora kartų taip ir kryptelėjau iš tikrųjų, ne tik vaizdais reikia grožėtis, bet ir po kojom žiūrėti.“
„Gamta labai graži, o takas vienoks ar kitoks.“
„Vietomis gerai, vietomis visai ne kaip, bet laikosi dar vaikšto, matot kiek žmonių.“
Direkciją pasiekė lankytojų nusiskundimai. Kai kurie susižeidė, kiti pargriuvo, laimė, didelių traumų kol kas niekas nepatyrė.
„Kažkas pirštą susižeidė, kažkas parklupo sulūžus lentai, taip turėjom kelis skambučius, kurie ir privertė imtis tokių drastiškų veiksmų. Yra be galo didelis srautas, ir tikrai negali žinoti kuri lenta vėl neatlaikys ir bus nemalonus incidentas“, – sakė parko direktorė Nijolė Eidukaitienė.
2010-aisiais įrengtas Kadagių slėnio pažintinis takas vienas populiariausių, kasmet jį aplanko tūkstančiai žmonių. 2016 m. jis išrinktas ir gražiausiu Lietuvoje. Deja, medinės konstrukcijos pūva, o smulkių remontų, kurie atliekami gavus lėšų iš rajono savivaldybės, įvairių programų, akcijų ar surinktų savanoriškų lankytojų bilietų – nebeužtenka. Pastaraisiais metais atnaujintos tik atokvėpio aikštelės ir pakeistos pavojingiausios lentos
„Šitas takas yra visas medinis ir poliai ir sijos, ne tik viršus medinis, tai šito tako problema yra ta, kad tiesiog nebeturime prie ko kalti lentas. Pačios sijos yra supuvusios, sutrešusios. Ir reikalingas pačios konstrukcijos ir sijų, ir polių keitimas. Dabartinis naujasis projektas yra jau su metaline konstrukcija ir poliai ir sijos bus metalinės“, – pasakojo N. Eidukaitienė.
Rekonstrukcija atsieis daugiau kaip 300 tūkstančių eurų, tačiau, pasak parko direktorės, kada tiksliai prasidės darbai, dar nežinia. Tad šį sezoną čia gamta grožėtis bus galima tik vaikštant miško takeliais
Pasak saugomų teritorijų tarnybos vadovo, tokių takų priežiūra – brangus malonumas. Didžioji dalis jų įrengti už europines lėšas, tačiau prižiūrėti įsipareigojo valstybė. Ir nors dažnai tvarkybos darbai planuojami iš anksto, rasti šimtatūkstantines lėšas sunku.
„Sensta, gamta daro savo, vis dėlto mūsų pažintiniai mokomieji takai yra gamtoje ir mes tokią situaciją turime ir juos kartas nuo karto reikia atnaujinti. Deja, valstybė neturi tiek lėšų, tai būna situacijų, kai kažkokį periodą mes turime luktelėti, kada bus skirtos lėšos“, – sakė Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos direktorius Albertas Stanislovaitis.
Dėl liūčių padarytų nuostolių uždarytas ir Jurkiškio upelio pažintinis takas Asvejos regioniniame parke.
„Lietus išplovė šlaitą, kol parengsime techninius dokumentus, kol surasime rangovus, praeis kažkiek laiko kol mes jį sutvarkysime“, – sakė Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos direktorius Albertas Stanislovaitis.
Greičiausiai po remonto abu šie mediniai takai – pakaunėje ir Molėtų rajone lankytojams bus atverti tik kitąmet. Skaičiuojama, kad Lietuvoje yra įrengta daugiau kaip šimtas įvairiausių pažintinių takų.