Henriko Daktaro istorija dar kartą patvirtino seną tiesą, kad tauta myli savo herojus. Tautai nesvarbu, kad Henytė įtariamas net 30 žmogžudysčių, tautai Henytė – Tada Blinda.
O apie T. Blindą tauta sprendžia iš Vytauto Tomkaus sukurto paveikslo. Toks mielas kiekvieno skriaudžiamo lietuvio širdžiai gynėjas...
Daktaras – irgi gynėjas. Žmonės nori apie jį žinoti viską, o dėl to ne tik klausosi įvairiausių gandų čia, Lietuvoje, bet ir važiuoja net į Bulgariją. Atvykę į Varną skuba padėti gėlių prie daktaro J. Basanavičiaus paminklo, o lekia į Kranevą, kad pasižiūrėtų į vilą, kurioje nuo policijos slapstėsi Daktaras.
Turizmo agentūros jau ima organizuoti apžvalginį turą po Bulgariją „Henriko Daktaro keliais“. Gidai veža smalsius lietuvius į Kranevą, į vilą „Morski izgled“, kurioje H. Daktaras praleido kelis mėnesius, po to papietaujama restoranėlyje kalnuose, apžiūrimi Varnos teismo rūmai, kalėjimas, kuriame ir dabar dar laukia kelionės į Lietuvą šiuolaikinis Tadas Blinda.
Tiesa, kol kas turizmo agentūroms nepavyko gauti leidimo ekskursijoms patekti į kamerą, tačiau išradingiausieji ir labiausiai garbinantieji Daktarą ir čia surado išeitį – jie kam nors trenkia į nosį ar pavagia ką nors iš parduotuvės ir jau be gido patenka į Varnos kalėjimo kameras...
O gidai visiems gerbėjams dar būtinai pasiūlo įsigyti ir Daktaro degtinės. Spėjama, kad slapstydamasis nuo Lietuvos policijos, H. Daktaras veltui laiko neleido: jis užpatentavo savo pavardę ir Bulgarijoje ėmė gaminti „Daktarų“ degtinę. Jei spėjimai pasitvirtins, H. Daktaras ir už grotų gyvens karališkai – jo vardo degtinę Bulgarijoje perka ne tik turistai iš Lietuvos, bet ir vietiniai. „Daktarai“ visą laiką turėjo patirties gaminant pilstuką, tad ir oficiali degtinė išėjo puikios kokybės. Jau kalbama, kad ją žada gaminti ir Lietuvos degtinės gamyklos. Tada pinigėliai į „daktarų“ pinigines byrės be pertrūkių, net jei pats šefas ir bus už grotų.