• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Naujųjų degalų gamyboje naudojami viskiui gaminti produktai. Tai skystis, liekantis viskio gamybos aparatuose po pirmosios distiliacijos, bei panaudoti grūdai. seefrence.org

REKLAMA
REKLAMA

Visi žino, kad alkoholis ir vairavimas baigiasi blogai. Tačiau Škotijos mokslininkai atrado būdą, kaip susieti šiuos du dalykus ir gauti kai ką gero.

REKLAMA

Napjė (Napier) universiteto Edinburge, Škotijoje, mokslininkai sukūrė naują technologiją, kuri leidžia automobilio degalus pagaminti iš viskio gamybos atliekų.

Degalinėse naujieji degalai gali atsidurti jau po kelerių metų, rašo Škotijos laikraštis „The Edinburgh Evening News“.

Naujųjų degalų gamyboje naudojami viskiui gaminti produktai. Tai skystis, liekantis viskio gamybos aparatuose po pirmosios distiliacijos, bei panaudoti grūdai. Tokios žaliavos Škotijoje yra apstu: kasmet lieka 1,6 mln. litrų skysčio ir 187 tūkst. tonų atliekų. Iš šių medžiagų galima gaminti butanolį, kuris naudojamas kaip degalai automobiliams.

REKLAMA
REKLAMA

„Europos Sąjunga skelbia, kad iki 2020 metų biokuras turės sudaryti 10 proc. bendro sunaudojamų degalų kiekio. Mes siūlome inovacinį atsinaujinantį energijos šaltinį“, - žurnalistams sakė šio projekto vadovas, Napjė universiteto profesorius Martinas Tengnis (Martin Tangney).

Naujos technologijos sukūrimas kainavo valstybei 260 tūkst. svarų sterlingų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų