• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

 Degalų pardavėjai, kaip ir kiti sąžiningai bei atsakingai dirbantys verslininkai, jungiasi prie Geros verslo praktikos, įvedant eurą, memorandumo. Šiuo veiksmu jie pasižada būti sąžiningi ir laikytis įstatymų, kad nė vienas pirkėjas nepajustų jokios skriaudos dėl euro įvedimo Lietuvoje.

 Degalų pardavėjai, kaip ir kiti sąžiningai bei atsakingai dirbantys verslininkai, jungiasi prie Geros verslo praktikos, įvedant eurą, memorandumo. Šiuo veiksmu jie pasižada būti sąžiningi ir laikytis įstatymų, kad nė vienas pirkėjas nepajustų jokios skriaudos dėl euro įvedimo Lietuvoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kaip iškart pastebi „Neste Lietuvos“ Mažmeninės prekybos skyriaus vadovas Audrius Miežys, artėjantis valiutos keitimas neveikia degalų pardavimo ir jų kainos, nes rinka yra kur kas jautresnė globalioms tendencijoms.

REKLAMA

„Euro įvedimas neveikia degalų pardavimo, bet rinka ypač jautri kainų svyravimams. Tie svyravimai susiję su dviem pagrindiniais veiksniais – pasauline (arba didmenine) degalų kaina ir konkurencija“, – sako jis.

Su tuo sutinka ir tinklo „Statoil Fuel & Retail Lietuva“ rinkodaros ir komunikacijos vadovas Povilas Vinžanovas. Visgi jis pastebi, kad vartotojai, jei kainos kyla gana ilgą laiką, reaguoja greitai.

REKLAMA
REKLAMA

„Trumpuoju laikotarpiu degalų rinka nėra labai jautri degalų kainų svyravimams. Tiek kainoms kylant, tiek krentant degalų vartojimas išlieka panašus. Tačiau kainų kilimui užsitęsus ilgiau pastebime, kad vairuotojai pradeda keisti įpročius ir ieško būdų, kaip sumažinti išlaidas degalams. Pvz., dėl didesnių benzino kainų keletą metų stebime „dyzelizacijos“ procesą, kai vairuotojai dažniau renkasi taupesnius dyzelinius automobilius. Todėl keletą metų iš eilės matome besitraukiantį benzino ir suskystintųjų naftos dujų vartojimą“, – teigia pašnekovas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vartotojai pratinami nuo vasaros

Vairuotojai dažnai stebi kainas ir kartais net vieno cento skirtumas gali nulemti tai, kad vairas bus sukamas kitos degalinės link. Visgi euro atveju šio vieno cento skirtumas bus beveik tris su puse karto didesnis. Tik pirmiausiai reikės priprasti prie pasikeitusių švieslenčių degalinių prieigose. Pasak A. Miežio, vairuotojai jau nuo vasaros buvo pradėti pratinti prie kainų eurais, kurios buvo perskaičiuotos pagal verslo ir valdžios susitarimą.

REKLAMA

„Vykdome euro įvedimo įstatymą ir, kaip nurodyta, pateikėme vartotojams degalų kainų perskaičiavimo lentelę, kurioje matyti kainos tiek litais, tiek eurais. Nuo Naujųjų metų pateiksime lenteles, kuriose nurodysime kainas eurais ir kainas, perskaičiuotas į litus“, – tikina bendrovės atstovas. Jis pabrėžia, kad „Neste Lietuva“ yra prisijungusi prie Geros verslo praktikos, įvedant eurą, memorandumo ir kainas perskaičiuoja sąžiningai.

REKLAMA

Degalais pasirūpinti teks iš anksto

Bendrovė „Statoil Fuel & Retail Lietuva“ taip pat yra pasirašiusi šį memorandomą. Kaip pastebi P. Vinžanovas, perskaičiuoti kainas sąžiningai nėra labai sunki užduotis, tačiau techniniai šių pokyčių sprendimai yra daug labiau komplikuoti.

„Ruoštis eurui pradėjome dar pavasarį, o didžiausią dėmesį skyrėme kompiuterinėms sistemoms pritaikyti ir testuoti, kad jos sklandžiai veiktų ir pereinamuoju dviejų savaičių laikotarpiu, kol bus atsiskaitoma dviem valiutomis, ir vėliau, kai euras taps vienintele mokėjimo valiuta“, – pasakoja jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pašnekovas taip pat perspėja vairuotojus, kad degalinės metų sandūroje gali neveikti, nes teks diegti sistemas, leisiančias atsiskaityti naująja oficialia valiuta.

„Degalinės bus uždarytos nuo 2014 metų gruodžio 31 dienos 23 valandos iki apytiksliai 2015 metų sausio 1 dienos 3 valandos. Tuo metu bus atliekami programavimo darbai, kad degalinės galėtų dirbti su eurais. Imamės papildomų priemonių apie tai informuoti klientus degalinėse ir interneto svetainėje. Tikimės klientų supratimo ir rekomenduojame degalais bei kitais produktais, reikalingais naujametėms kelionėms, pasirūpinti gruodžio 31 dieną iki 23 valandos“, – perspėja P. Vinžanovas.

REKLAMA

Abu pašnekovai tikina, kad pirmąsias dvi savaites bus galima atsiskaityti tiek litais, tiek eurais, todėl kelionės visgi neturėtų būti sudėtingos net ir ten, kur aplink nėra bankomatų.

Euras – ne priežastis kelti kainas, todėl Lietuvos įmonės, verslo asociacijos, verslininkai, savivaldybės kviečiami prisijungti prie sąžiningo kainų perskaičiavimo iniciatyvos ir pasirašyti Geros verslo praktikos, įvedant eurą, memorandumą. Pasirašiusieji šį memorandumą savanoriškai įsipareigoja užtikrinti sąžiningą kainų litais perskaičiavimą į eurus ir nesinaudoti euro įvedimu kaip pretekstu didinti prekių bei paslaugų kainas.

Šiuo metu iš viso prie memorandumo yra prisijungę 4 290 verslo subjektų, kuriems priklauso 1 237 prekybos ir paslaugų teikimo vietos.

„Euras.lt“ (nuotr. organizatorių)

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų