Žalią šviesą, leidžiančią pašalinti šį objektą, dar gegužės 5-ąją uždegė Klaipėdos miesto savivaldybės administracijoje suburta speciali valdininkų, ekspertų komisija.
Šis paminklinis akmuo užkliuvo dėl jame esančio propagandinio įrašo: „Parkas įkurtas Pergalės Didžiajame Tėvynės kare 30-mečiui paminėti“.
Komisija konstatavo, kad akmuo nėra savivaldybės turtas, jis neturi nei paveldosauginės, nei muziejinės vertės, o užrašas ant akmens apie „Didijį Tėvynės karą“ yra netikslus, keliantis neigiamas asociacijas su tik Rusijos istoriografijoje naudojamu terminu. Mat Lietuvoje, kaip ir visoje Europoje, yra naudojamas Antrojo pasaulinio karo, vykusio 1939-1945 m., terminas. Be to, proginio akmens vieta nebesutampa su faktiškai esančio parko vieta, jis nėra susijęs su istorinėmis asmenybėmis ir pan.
„Vakarų ekspresui“ vienas iš Klaipėdos Sąjūdžio steigėjų bei buvęs miesto Tarybos pirmininkas Vytautas Čepas yra sakęs, kad 1975 m. parko pavadinimui parinktas žodis „draugystė“ reiškė ką kita, nei dabar.
„Tai – buvusi komunistinė klišė. Draugystė, internacionalas, vienybė, brolybė! Tokie buvo tų laikų komunistų šūkiai, jų leksikonas, kuriuo žongliravo, kaip cirkininkai. Internacionalinio miesto Klaipėdos kontekste galimai turėta omenyje Tarybų Sąjungos tautų draugystė tarp lietuvių, rusų, ukrainiečių, baltarusių. Jiems tada nerūpėjo gilesnis kontekstas, galėjo Lietuvos okupaciją vadinti išvadavimu ir pan. Tad ir tas pavadinimas parinktas toks“, - teigė V. Čepas.
„Vakarų ekspreso“ žiniomis, akmuo bus išgabentas į Skuodo rajoną. Jį išsivežė viena antkapių ir paminklų verslu užsiimanti bendrovė.
Ta pati įmonė jau išgabeno ir Rimkų gatvės pabaigoje buvusį paminklinį akmenį, skirtą 1945 m. žuvusiam raudonarmiečiui Jefimui Belinskiui pagerbti. Esą šis karininkas atliko antžmogišką žygdarbį, krūtine uždengdamas vokiečių kulkosvaidininko angą.