Daugeliu atvejų problema iškyla staiga ir ją dažnai palengvina paprasčiausi vaistai. Kita vertus, kai kuriems žmonėms gali išsivystyti lėtinis nevirškinimas.
Kai susiduriame su lėtiniu nevirškinimu, labai svarbu nepamiršti pavojaus signalo ir pasikonsultuoti su gydytoju, kad būtų nustatyta jo priežastis, nes jis gali slėpti kitą ligą.
Todėl labai svarbu atkreipti dėmesį į pasireiškiančius simptomus, kurie vis pasikartoja.
Skrandžio ar žarnyno opos
Skrandžio ar žarnų gleivinės membranos gali būti pažeistos. Tai gali atsirasti dėl:
Vaistų nuo skausmo dažno vartojimo
Dažno alkoholio ar tabako produktų vartojimo
Per didelio skrandžio rūgšties kiekio
Infekcijos
Kai šis pažeidimas yra mažas, jis dažnai nepastebimas. Kai opa padidėja, reikalingas gydymas, nes opos sukelti smarkų kraujavimą skrandyje.
Gastritas
Tai yra vienas iš virškinimo trakto sutrikimų, dažniausiai susijusių su nevirškinimu. Gastritas atsiranda, kai skrandyje esanti membrana yra sudirgusi arba pasireiškė ūminis arba lėtinis jos uždegimas.
Gastrito simptomai:
Stiprus skausmas
Pykinimas ir vėmimas
Refluksas
Gastritą gali sukelti dažnas aštraus maisto vartojimas, dažnas riebaus maisto vartojimas, alergijos maistui, dažnas vaistų vartojimas, stresas ir alkoholio padauginimas.
Skrandžio vėžys
Nors virškinimo sutrikimai nėra tiesioginis vėžio požymis, kai kuriais atvejais šis simptomas gali būti pirmasis pavojaus signalas. Jeigu kartu su juo ateina ir kiti simptomai, pavyzdžiui, vėmimas krauju, nepaaiškinamas svorio kritimas, didelis nuovargis, tai vis dėlto gali pranašauti, jog sergate vėžiu.
Vyrams ši liga pasireiškia dažniau nei moterims, o rizika padidėja po 60 metų.
Rizika padidėja, jeigu jūsų šeimoje yra žmonių sergančių onkologinėmis ligomis, turite viršsvorio, rūkote, vartojate daug druskos ar alkoholio.