Dauguma Lietuvos radijo ir televizijos komisijos (LRTK) konkursui pateiktų kultūros laidų kalba apie praeitį, pateikia kultūrą kaip muziejų ir nesiekia įprasminti gyvų, dabar vykstančių jos procesų, teigia konkurso komisijos narė kino kritikė Živilė Pipinytė.
Pirmadienį "Skalvijos" kino centre bus apdovanojamos trys geriausios pirmojo LRTK geriausios metų televizijos kultūros laidos konkursui pateiktos laidos.
Vertinimo komisija paskyrė tris prizus. Pagrindinį pelnė viešosios įstaigos "TV Vakarai" laida "Mediniai Lietuvos dvarai" bei jos autoriai Justinas Lingys ir Aušra Kalinauskienė. Taip pat bus apdovanoti "Menininkų portretų" metraščio per LNK kūrėjai Juozas Matonis ir Vytautas Damaševičius bei Panevėžio televizijos ciklo "Susitikimai" laida "Aktorius Gediminas Karka".
Konkursui buvo pateiktos 23 13-os dalyvių laidos.
Pasak Ž.Pipinytės, ją nustebino, kad šiame konkurse nedalyvavo Lietuvos nacionalinės televizijos laidos. Daugumą kultūrinių laidų pristatė regioninės televizijos.
Kaip teigė kino kritikė, bendras laidų lygis nėra labai aukštas, tačiau pati LRTK iniciatyva iškelti į paviršių kone nykstančias kultūros laidas yra labai svarbi.Pasak Ž.Pipinytės, akivaizdu, kad bent jau konkursui pateiktas kultūrines laidas, jų temas, stilių, pristatomų kultūros veikėjų atranką, jų kalbinimo būdą labai veikia bulvarinė spauda ir įvairios gyvenimo būdo laidos. Labiausiai komisijos narė pasigedo gyvos kultūros - praktiškai visos laidos yra apie praeitį.
Pirmą kartą LRTK skelbiamo konkurso tikslas - skatinti kultūros vertybių puoselėjimą, populiarinimą bei kultūros laidų kūrimą. Dalyvauti konkurse buvo pakviesti nacionalinių, regioninių, vietinių bei kabelinių operatorių televizijos laidų kūrėjai, prodiuseriai.
BNS