Absoliuti dauguma – 82,6 proc.– apklaustųjų atsakė teisingai: tarptautinis Brailio raštas sudarytas lotynų abėcėlės pagrindu.
9,2 proc. dalyvavusiųjų manė, kad sudarant Brailio raštą naudotasi anglų kalbos, o likusieji 8,2 proc. – prancūzų kalbos abėcėle.
Brailio rašto pagrindas buvo Šarlio Barbjė sukurta 12 taškų sistema, skirta naudoti kareiviams tamsoje ar naktį. 1821 metais Š. Barbjė apsilankė Nacionaliniame aklųjų institute Paryžiuje, kur susipažino su Lui Brailiu, kuriam tuo metu buvo 12 metų. Pats būdamas neregys, L. Brailis pastebėjo, kad Š. Barbjė sukurtas rašmuo yra per platus ir 1829 m. sukūrė šešių taškų rašmens sistemą. 1878 m. Brailio raštas buvo priimtas visame pasaulyje.
Brailio rašte kiekvienas rašmuo sudarytas iš šešių taškų, išdėstytų po tris taškus dviejuose stulpeliuose, taip žmogus vienu pirštu gali užčiuopti visą rašmenį. Tokių rašmenų yra 63, jais užrašomos visos lotyniškos abėcėlės raidės, skyrybos ženklai ir skaitmenys.
Dabar beveik visos pasaulio šalys naudoja Brailio raštą. 1927 m. Brailio abėcėlę lietuvių kalbai pritaikė Pranas Daunys, remdamasis lotynų kalbos abėcėle.
Dėkojame dalyvavusiems ir skelbiame naują apklausą.