Atskleista ne visa tiesa?
Manyta, kad iš galvos šiluma pašalinama greičiausiai dėl didelio kraujo kiekio ir riebalų trūkumo galvos paviršiuje, bet galva nesiskiria nuo kitų kūno dalių šilumos išspinduliavimo atžvilgiu.
Idėja, kad per galvą išskiriama daugiausiai šilumos, labiausiai išpopuliarėjo 1960 m. JAV kariuomenėje. Buvo atliktas tyrimas dėl šilumos išsiskyrimo iš organizmo ir nuspręsta, kad apie 40–45 proc. jo šilumos pašalinama per galvą. Bet papasakota buvo ne viskas. Mat, atliekant tyrimą, buvo dėvimi šilti, išgyvenimui gamtoje skirti kostiumai, natūralu, kad daugiausiai šilumos ir išsiskyrė galvos paviršiumi nedėvint kepurės.
Priklauso nuo ploto
Naujausi tyrimai rodo, kad išskirtas šilumos kiekis priklauso nuo paviršiaus ploto, bet ne organų, kūno dalių ar pan.
Jeigu yra daug prisirengiama, šiluma pašalinama per tas vietas, kurios yra neuždengtos, dažniausiai per galvą, nes nedėvime kepurės, bet tai nereiškia, kad pro viršutinę kūno dalį jos pašalinama daugiau nei pro kitas. Kodėl mitas išliko?
O gi dėl to, kad įprasta manyti, jog kūno paviršius nuo galvos iki krūtinės yra jautriausios temperatūrai vietos, lyginant su visu kitu kūnu. Net pridengus galvą kepure ar kaklą šaliku, jaučiame kur kas didesnę šilumą, bet tai tik dėl to, kad sumažiname bendrą šilumos nuostolį.