• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kai visa Lietuva minėjo Žalgirio mūšio 600-ąsias metines, daugiau nei 200 šeimų iš visos Lietuvos įsiamžino prie originalaus dydžio J.Mateikos paveikslo „Žalgirio mūšis“ reprodukcijos – apsirengę istoriniais drabužiais ar pasipuošę to meto kovine atributika (šalmais, kardais ir t.t.) gyventojai „dalyvavo“ Žalgirio mūšyje.

REKLAMA
REKLAMA

Galimybę įsiamžinti prie istorinio paveikslo gyventojams suteikė projekto „1410 - istorija nepamiršta" organizatoriai – Lietuvos Bajorų Karališkoji Sąjunga ir AB „Ragutis“. Šis projektas buvo skirtas Žalgirio mūšiui paminėti. Įspūdinga fotosesija buvo organizuota prekybos ir laisvalaikio centre „Mega“, šalia greitkelio Vilnius-Kaunas.

REKLAMA

Vakar visą dieną prie “Žalgirio mūšio" paveikslo reprodukcijos plūdo šeimos iš visos Lietuvos. Tarp įsiamžinusių prie “Žalgirio mūšio" paveikslo – ne tik Kauno gyventojai, kuriems atvykti iki fotosesijos buvo paprasčiausia, bet ir atvykėliai iš Vilniaus, Šiaulių, Panevėžio, Lazdijų, Alytaus bei kitų Lietuvos miestų. Prie paveikslo įsiamžino ir keli užsienio svečiai.

REKLAMA
REKLAMA

Gyventojams persikūnyti į mūšio dalyvius padėjo specialistai, juos nuotraukose įamžino profesionalus fotografas. Atminimo nuotraukos gyventojams bus išsiųstos elektroniniu paštu netrukus po renginio.

“Smagu, kad nemažai gyventojų atvyko su šeimomis. Kai kurie pozavo prie paveikslo netgi su kūdikiais ant rankų. Tai labai gražu ir simboliška – šie vaikai paaugę bus „priversti“ sužinoti apie Žalgirio mūšio reikšmę Lietuvos tautai, jie negalės pasakyti, kad praleido tokį svarbų jubiliejų, nes buvo per maži. Na, o jų vyresnieji broliai bei sesės, be abejo, džiaugėsi galėdami pasijausti mūšio dalyviais ir sudalyvauti mūšio scenose“, – sakė Lietuvos Bajorų Karališkosios Sąjungos vadas Jonas Ragauskas. Pasak jo, projektu „1410 - istorija nepamiršta" buvo siekta ne tik priminti gyventojams apie svarbų Lietuvos istorinį įvykį, bet ir sudominti visuomenę istorija, savotiškai „priartinti“ mūšio reikšmę prie dabartinių šalies gyventojų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Žalgirio mūšio svarba labai didelė Lietuvai. Jei lietuviai ir jų sąjungininkai nebūtų laimėję šio mūšio, kaip būtų pasisukęs istorijos ratas mūsų šaliai? Ar kalbėtume lietuvių kalba, ar turėtume savo šalį? Todėl ir norėjosi ypatingai paminėti šį įvykį, paremti tokias iniciatyvas, kurios atkreiptų visuomenės dėmesį, leistų lietuviams tarsi iš naujo išgyventi istoriją, pasijausti tos svarbios ir didingos istorijos dalele“, – kalbėjo AB „Ragutis“ generalinis direktorius Vytautas Meištas.

REKLAMA

Tuo tarpu naujieji mūšio „dalyviai“, pozavę prie paveikslo, minėjo, kad jiems tai buvo didelė pramoga, o atminimui gauta nuotrauka leis prisiminti Žalgirio mūšio jubiliejų. Dauguma jų užsuko, nes važiavo pro šalį keliu Vilnius-Klaipėda. „Mes važiavome iš Vilniaus į Kauną ir pakeliui užsukome į prekybos centrą. Buvo smagu ir netikėta, kad Kaunas mus pasitiko tokiomis pramogomis“, – sakė jauna vilniečių pora. Kai kurie kiti gyventojai minėjo, kad pramoga ypač patikusi mažiesiems, kurie vasarą turi daug laiko ir trokšta įvairios veiklos.

REKLAMA

„Ši pramoga mūsų vaikams buvo ne tik smagi, bet ir naudinga. Vaikai klausinėjo apie senuosius Lietuvos karius, ar jie buvo stiprūs, ar daug mūšių laimėdavo. Manau, tai gera forma pasišnekėti su vaikais apie istoriją“, – kalbėjo šeimos „galva“ iš Šiaulių.

Gyventojai, kurie vakar nespėjo įsiamžinti prie „Žalgirio mūšio“ paveikslo reprodukcijos, dar gali tai padaryti patys, tiesa, jau be istorinės atributikos (nebent ja pasirūpintų patys). Reprodukcija bus eksponuojama prekybos ir laisvalaikio centre „Mega“ visą liepos mėnesį. Paveikslo „Žalgirio mūšis“ reprodukcijos eksponavimas „Megoje“ – paskutinis švietėjiško projekto „1410 - istorija nepamiršta" etapas. Projektas skirtas Žalgirio mūšio 600 metų jubiliejui paminėti. Jį organizuoja Lietuvos Bajorų Karališkoji Sąjunga kartu su AB „Ragutis“.

Paveikslo reprodukcija iki šiol demonstruota penkiose Lietuvos vietose, ir aplankė ne tik kai kuriuos didesnius Lietuvos miestus, bet ir mažesnius miestelius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų