Su nauja technologija, teoriškai, turėtų būti galima pašalinti pirštų atspaudus, dulkių daleles ir kitus panašius teršalus, vairuotojui nė piršto nepajudinant.
Patento principas gana aiškus jau iš oficialaus pavadinimo – „Ekranų savaiminio valymo sistema“. Ji naudoja šviesos diodus, skleidžiančius nematomą violetinę šviesą. Ir nors sistema atrodo gana sudėtinga, teigiama, kad ji veikia gana paprastu principu.
Modernius LED ekranus sudaro raudonas, žalias ir mėlynas šviesos diodas, tačiau „General Motors“ koncepcijoje siūloma pridėti ketvirtą diodą, kuris skleistų violetinę šviesą. Kartu šviesos diodai skleistų ir ultravioletinę spinduliuotę, kurią skleidžia, pavyzdžiui, saulė ir kuri žmogaus akiai yra nematoma.
Tada pats ekranas turėtų būti padengtas specialia fotokatalitine danga. Šios dangos išskirtinumas turėtų būti jos gebėjimas sugerti šviesą ir tada inicijuoti cheminę reakciją.
Pranešama, kad „General Motors“ dirba ties įvairiomis koncepcijomis, tačiau viena iš jų būtų į fotokatalizatorių pridėti geležies oksidų, kurie dangos paviršiuje sukeltų cheminę reakciją. Tuomet ore esančios vandens molekulės turėtų išvalyti dangą, atsikratydamos pirštų atspaudų ir kitų nešvarumų.
Violetiniai šviesos diodai, kurie skleidžia ultravioletinę šviesą, turėtų leisti savaiminio valymo sistemai veikti praktiškai bet kuriuo metu. Automobilio savininkas taip pat turėtų turėti galimybę nustatyti automatinio valymo intervalus.
Šis automatizavimo būdas galėtų padėti išvengti rūpesčių, susijusių su reguliariu ekrano valymu, su kuriuo dauguma naujų automobilių vairuotojų jau spėjo susitaikyti.