Mokslininkai nustatė, kad daug vorų rūšių gaudo ir ėda žuvis, praneša britų transliuotojas BBC.
Vorai paprastai laikomi vabzdžių grobuonimis, bet nauja studija atskleidžia, kad žuvų ėdimas yra plačiai paplitęs tarp vorų rūšių, kurios gyvena netoli vandens.
Kai kuriais atvejais voragyviai naudoja stiprius nuodus nužudyti žuvims, kurios yra daug didesnės už juos pačius.
Šveicarų ir australų mokslininkų komandos tyrimo detalės paskelbtos mokslo žurnale „Plos One“.
Martinas Nyffeleris iš Bazelio universiteto Šveicarijoje ir Bradley Pusey iš Vakarų Australijos universiteto surinko ir dokumentavo daugybę atvejų, kai vorai gaudė žuvis.
Surinkti duomenys rodo, kad vorai iš penkių šeimų buvo pastebėti ėdantys mažas žuvis gamtoje ir dar trijose vorų šeimose yra rūšių, kurios gaudo žuvį laboratorijos sąlygomis.
Šie pusiau vandens vorai paprastai gyvena gėlo vandens upelių, tvenkinių ar pelkių pakraščiuose.
Kai kurie gali plaukti, nardyti ir vaikščioti vandens paviršiumi. Paprastai jie turi galingų neurotoksinų ir enzimų, leidžiančių jiems nužudyti ir suvirškinti žuvis, kurios yra didesnės ir sunkesnės už juos pačius.
Žuvys, pagautos vorų, buvo vidutiniškai beveik dvigubai ilgesnės nei jų grobuonys.
Apie žuvis ėdančius vorus duomenų gauta iš visų žemynų, išskyrus Antarktidą. Dauguma atvejų užfiksuota Šiaurės Amerikoje, ypač Floridos pelkėse.
Tam, kad pagautų grobį, vorai paprastai užpakalines kojas atremia į akmenį ar augalą, o priekines kojas palieka ant vandens paviršiaus, pasiruošę pulti.
Pagauta žuvis ištempiama į sausą vietą ir tada prasideda maitinimosi procesas. Jis paprastai trunka keletą valandų.