D.Valio pateiktais duomenimis, pernai buvo užregistruota 83 tūkst. nusikalstamų veikų, o ištirta - per 46 tūkst. arba 55,6 proc.. Prokuratūros vadovas taip atkreipė dėmesį, jog nors smurto šeimoje atvejai ir pagerina ištiriamumo statistiką, pokyčiai dėl šių veikų įtraukimo į bendrus skaičiavimus nėra labai dideli.
Pristatant ankstesnes metines ataskaitas D.Valys parlamente buvo kritikuojamas, kad ištiriamumo rodikliai pagerėjo tik formaliai, nes į bendrą nusikaltimų statistiką buvo įtrauktos ir nesunkiai tiriamos anksčiau nekriminalizuoto smurto artimoje aplinkoje bylos.
„Ištiriamumas nusikalstamų veikų yra beveik 56 proc., ir siekdami paaiškinti, kokią įtaką turi smurto artimoje aplinkoje veikų ištyrimas, eliminavome šių veikų registravimą ir atskleidimą, ir likusius skaičius, be smurto artimoje aplinkoje, paskaičiavome, gaunasi 52 proc. nusikalstamumo atskleidimas“, - sakė prokuratūros vadovas.
„Tai labai aiškiai parodo, kad smurto artimoje aplinkoje atvejų įtraukimas į statistiką įtaką turi, bet ji nėra lemiama, esminė, ir turime neblogą nusikalstamų veikų atskleidimo rezultatą. Galime jį savotiškai palyginti su duomenimis iki 2011 metų, kaip mums pavykdavo atskleisti veikas, tuo metu atskleidimas buvo apie 45 proc. Skaičiuojant tokiu būdu turime apie 52 proc., mano manymu, tai rodo, jog teisėsaugai pavyksta susitvarkyti su darbo krūviu ir atskleisti daugiau nusikalstamų veikų“, - sakė D.Valys.
2013 metais prokurorai ištyrė 54,8 proc. visų užregistruotų nusikalstamų veikų.
Iš 2014 metais užregistruotų 83 tūkst. nusikalstamų veikų nusikaltimai sudarė 90 proc. (74 tūkst. 709); baudžiamieji nusižengimai – 10 proc. (8 tūkst. 294). Bendrame 2014 metais užregistruotų nusikalstamų veikų skaičiuje 8 tūkst. 264 smurto artimoje aplinkoje veikos sudarė 9,9 procento.
Pristatydamas nusikalstamumo tendencijas D.Valys pažymėjo, kad toliau mažėja nužudymų skaičius - 2014 metais jų registruota 175 arba 5,9 proc. mažiau nei dar prieš metus. Sunkių ir labai sunkių nusikaltimų bendrai užregistruota 7,3 proc. mažiau (4 tūkst. 141) nei 2013 metais.
Vidutinė ikiteisminio tyrimo trukmė, palyginti su 2013 metais, sutrumpėjo keliomis dienomis - iki 164 kalendorinių dienų, kai 2013 metais buvo 170) dienų.