• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jei patinka valdyti kišeninuką baksnojant lietimui jautrų jo ekraną specialiu rašikliu, galbūt panorėtumėte to išmokyti ir savo stalinį ar nešiojamąjį kompiuterį? Nesvarbu, kad jis nebe pirmos jaunystės: “MagicTouch” technologijos kūrėjai mano, kad monitoriui niekada ne per vėlu mokytis pakeisti pelę.

REKLAMA
REKLAMA

Niujorke bendrovės “CEBIT America” surengtoje kompiuterijos parodoje (“CeBIT” jau per ankšta Europoje, ji plečiasi ir į vakarus, ir į rytus - Turkiją, Kiniją, Australiją) JAV bendrovė “Keytec” demonstravo savo sukurtą “MagicTouch” technologiją, leidžiančią praktiškai bet kurį kineskopinį ir skystųjų kristalų (stalinį ar sumontuotą nešiojamajame kompiuteryje) monitorių paversti lietimui jautriu ekranu. Nors toks sąsajos su operacijų sistema ir taikomosiomis programomis būdas suteikia galimybę visiškai atsisakyti pelės, ji neliks be darbo: palikta galimybė vienu metu naudotis ir rašiklio ar piršto klausančiu monitoriumi, ir įprasta pelyte.

REKLAMA

“Keytec” siūlo rinkai kelias įprastų monitorių pavertimo jautriaisiais galimybes. Ji tiekia savo produktus šia technologija suinteresuotiems ekranų gamintojams, tad pieštukui paklūstantį monitorių galima paprasčiausiai įsigyti parduotuvėje. Kur kas įdomesnis kitas variantas - pasidaryti tokį monitorių pačiam. Tai padaryti galima nusipirkus atskirą “Add-On Touch Screen Kit” rinkinį, skirtą vartotojo jau turimam monitoriui. Jis tinka visiems 13-21 colio dydžio stalinių kompiuterių ir 12-14 colių nešiojamųjų kompiuterių ekranams.

REKLAMA
REKLAMA

Svarbiausias rinkinio komponentas - ant monitoriaus tvirtinamas ekrano filtrą primenantis priedas su skaidria lietimui jautria membrana. Šis papildomas ekranas emuliuoja visas pelės funkcijas ir gali būti naudojamas su bet kokiu IBM PC tipo kompiuteriu, kuriame įdiegta ne senesnė nei “Windows 95” OS ir yra laisva USB ar COM jungtis. “MagicTouch” suderinama ir su “Linux” bei “Apple” kompiuteriais. Prijungus papildomą membraną prie kompiuterio ir įdiegus tvarkykles pelės galima atsisakyti: monitorius vykdys visas jos funkcijas. Liesdami jo paviršių neaštriu pieštuku, specialiu rašikliu ar net pirštu galėsite dvigubais paspaudimais imituoti pelės klavišą, iš vienos vietos į kitą pertempinėti failus, piešti ir t.t. Didžiausias ekrano vėlavimo laikas - 10 ms, pozicijos paklaida - 3 mm. Valdyti ekraną galima ne kietesniu nei 3H pieštuku, kad nebūtų pradurtas pirmasis membranos sluoksnis. Atsitiktinių įbrėžimų membranos paviršius nebijo. Pasak gamintojų, “MagicTouch” ekranų priedai atlaiko mažiausiai 3 mln. prisilietimų į vieną paviršiaus tašką, o tai reiškia, kad jie gali veikti bent 8 metus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tačiau pelė daugeliui kompiuterio vartotojų yra tapusi tokiu įprastu darbo įrankiu, kad sunku įsivaizduoti, kad ją galėtų palikti be darbo monitoriai. Svarbiausios “Keytec” produktų pritaikymo sritys, pasak bendrovės, yra prekybos tinklai, viešojo maitinimo įmonės, finansinių paslaugų sektorius, švietimo įstaigos. Jautrieji ekranai padės greičiau išmokyti vaikus naudotis kompiuteriais, jų privalumus gerai vertina daug su grafikos programomis dirbantys vartotojai ir kompiuterinių žaidimų aistruoliai - pasak jų, “MagicTouch” ekranai palyginti su pelėmis žaidimus pagreitina iki 5 kartų.

O kiek už tokį patogumą reikia mokėti? Kaina priklauso nuo monitoriaus dydžio: pavyzdžiui, paversti jautriu 12-14 colių nešiojamojo kompiuterio ekraną atsieis nuo 179 iki 209, 15 colių - nuo 199 iki 229 JAV dol. Priedai 15 colių kineskopiniams monitoriams kainuoja nuo 179, 17 colių - nuo 239, o 21 colio - nuo 335 dolerių. Juos galima įsigyti ir internete - “Keytec” svetainėje (http://www.magictouch.com).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų