Verslininkė Amy Balliett nė nežinojo, kad jos kompanijoje bręsta problema. Vienas jos darbuotojų ragino iškeisti dizaino paslaugų įmonę „Killer Infographics“ į naujai susikūrusį verslą JAV, rašo BBC.
A. Balliett manymu, nedidelis, 20 žmonių, klektyvas pabijojo konfrontacijos su vadove ir leido šiai likti nežinioje. Tačiau darbuotojų kėslus išdavė programėlė pavadinimu „Tiny Pulse“. Šis įrankis leidžia vadovams vykdyti apklausas, kurių pagalba, darbuotojai anonimiškai gali užduoti klausimus arba pranešti apie su darbu susijusias problemas.
Nelaimingi meta darbą
Naujausi tyrimai rodo, kad net 70 proc. Jungtinių Valstijų dirbančiųjų yra nepatenkinti savo darbine veikla. Kadangi, tų pačių tyrimų duomenimis, laimingi darbuotojai būna produktyvesni – pakankamai logiška stengtis šiuos pralinksminti.
Programos „TinyPulse“ kūrėjas, Davidas Niu, keliaudamas po pasaulį siekia pranešti darbdaviams, kad šie susiduria su darbuotojų laimės problema. D. Niu ne kartą yra užėmęs vadovo kėdę, todėl jam puikiai pažįstamas nežinomybės jausmas, kuomet darbuotojas įteikia atsistatydinimo pareiškimą, rašo BBC.
Jo sukurta programėlė įmonės darbuotojams išsiunia trumpas apklausas, o rezultatus sudeda į lengvai suprantamus grafikus, kuriais remiantis nesunku stebėti kaip jaučiasi kolektyvas. „Tiny Pulse“ taip pat leidžia anonimiškai kalbėtis su vadovu.
„Microsoft“ plėtros vadovo Dave Coplino teigimu, XXI amžiaus darbuotojai namie mėgaujasi geresne technologine įranga nei darbo vietoje. „Manau, kad dėl to žmonės darbe būna įsitempe – iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad technologija tiesiog įkalina mus“, – BBC pasakojo D. Coplinas.
Svarbiausia gera sveikata
Vis dėlto nebūtina pasitelkti įvairiausias programėles tam, kad darbuotojai jaustūsi laimingesni – užtenka stebėti įvairiausius sveikatos rodiklius. Mokslininkas, studijuojantis smegenų veiklą, Robas Goldbergas tiki, kad stresas ir dėl krūvio atsirandantis spaudimas neigiamai veikia žmones.
„Reiktų vieną kartą įsisąmoninti, kad smegenų sveikata ir darbo rezultatų kokybė yra neatsiejami dalykai“, – sakė mokslininkas. R. Goldbergas kartu su kolegomis sukūrė programą, kuri specialų laikrodį primenančio įrengimo pagalba matuoja darbuotojų streso lygį.
Mokslininko teigimu, stresas yra savisaugos mechanizmas, tačiau jo aktyvumo metu smegenys negali susikaupti ir veikti efektyviai. R. Goldbergas teigė esąs įsitikinęs, kad darbdaviai turėtų stebėti darbuotojų streso lygį.
Prestižinžiniame Masačiusetso technologijos universitete (MIT) smegenų mokslsus krimtęs R. Goldbergas teigė, kad vienas būdų, norint sumažinti darbuotojų sytreso lygį, sumažinti personalo, keliaujančio piko valandomis, dalį. „Manau, niekas nenustebs, kad vieni didžiausių streso lygių fiksuojami, kuomet darbuotojai stringa spūstyse“, – aiškno mokslininkas. Pašnekovas pridūrė BBC žurnalistams, kad industriniame amžiuje susiformavęs darbo laiko standartas nuo 8 iki 17 valandos šiame amžiuje nelabai turi prasmės.