• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kiekviena mergina žino, kad pirmojo pasimatymo frazė „aš tau paskambinsiu“ iš tikrųjų nereiškia nieko. Tačiau kai fraze „mes jums paskambinsime ir pranešime apie savo sprendimą“ pokalbį baigia tavo galbūt būsimas darbdavys, natūralu to skambučio tikėtis ir laukti.

REKLAMA
REKLAMA

Faktas, kad niekas neatsiliepia į tavo pagal darbo skelbimą išsiųstą CV – savaime suprantamas. Veikiausiai kiti kandidatai pasirodė patrauklesni. Bet jei jau buvau pakviesta į pirmąjį pokalbį dėl darbo – gali tikėtis, kad tave asmeniškai, telefonu arba elektroniniu paštu, informuos apie tai, ar vis dar gali save laikyti realia pretendente.Tačiau bėga valandos ir dienos, o iš tavo potencialių darbdavių – jokios žinutės. Ar tai reiškia, kad per darbo pokalbį susimovei? Nebūtinai! Štai dar 7 priežastys, dėl ko jie vis dar tyli;

1.    Paprasčiausiai neskuba. Gali būti, kad jei pasirinko tave. Tačiau skubesni darbai ir reikalai vis dar kliudo tave apie tai informuoti – tiesiog žino, kad tau jų reikia labiau nei jiems tavęs, taigi būsi kantri ir palauksi. O tu nelauk! Kitą dieną po darbo pokalbio nusiųsk jiems žinutę su padėka, kad jūsų susitikimas įvyko, ir primink, kad nekantraudama lauki rezultatų.

2.    Nurodei netikslius kontaktinius duomenis. Galbūt ištrynė žinutę su tavo CV, o gal skubėdama neaiškiai užrašei savo elektroninį paštą ar telefono numerį? Jei tavo CV sudaro ne vienas lapas, visada yra tikimybės, kad lapai atsiskyrė, pasimetė tarp kitų kandidatų CV, ir dabar tiesiog liko neaišku, kuris gi telefonas – tavo. Taigi dar kartą paskaityk pirmą punktą ir išsiųsk padėkos žinutę po pokalbio, kurioje galėsi dar kartą dėl visa ko nurodyti, kaip su tavimi susisiekti.

3.    Jie vis dar svarsto. Jei pretenduoji į tokią vietą, kur darbų lavina nuo rytojaus nenumatyta, gali būti, kad darbdaviai vis dar svarsto: gal ne su visais numatytais kandidatais spėjo pasikalbėti, o gal dar apskritai derina naujo etato steigimo reikalus. Teks apsišarvuoti kantrybe ir luktelėti.

4.    Atostogauja. Nepamiršk, dabar – vasara, atostogų metas. Gali būti, kad galutinį sprendimą turintis priimti asmuo šiuo metu kaitinasi kur nors saulėtoje Maljorkoje, kol Personalo skyrius neskubėdamas kalbasi su pretendentais.

5.    Nepatvirtintas biudžetas. Jei tavo darbo vieta kuriama naujai, labai realu kad kompanijos finansiniuose dokumentuose dar tik skaičiuojama, kiek tavo atlyginimas ir darbo vietos įrengimas jiems galėtų atsieiti. Taigi pasikalbėję su kandidatais ir įsitikinę, kad reikiamą žmogų jau rado, jie gali kol kas būti užsiėmę kitais reikalais.



6.    Per mažai laiko. Ir tavo darbo klausimas jų prioritetų sąraše yra kur kas žemiau nei kiti einamieji reikalai. Taigi laiko nuo jūsų pokalbio iki informacijos, ar tave priėmė, gali praeiti daugiau nei tikėjaisi.

7.    Tavo darbo vieta jau užimta. Gali būti, kad vietą, į kurią skelbė atranką, jie jau ra numatę kitam konkrečiam žmogui. Ir kol jis neapsisprendė, buvo žvalgomasi kitų kandidatų, tarp kurių buvai ir tu. Taigi teks luktelėti ir tikėtis, kad tas numatytasis kandidatas vis dėlto tars lemiamą „ne“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų