Vilniaus apygardos teisme pirmadienį turėjęs vykti Darbo partijos bylos nagrinėjimas atidėtas - į posėdį dėl sveikatos problemų neatvyko viena iš kaltinamųjų buvusi Darbo partijos iždininkė Marina Liutkevičienė.
Kaip posėdyje sakė kaltinamosios advokatas Laimontas Gasiūnas, moteris šiuo metu guli Vilniaus universitetinėje greitosios pagalbos ligoninėje, Chirurgijos skyriuje. Anot advokato, sprendžiama, ar atlikti M.Liukevičienei operaciją.
Posėdžio pabaigoje koalicijos „Darbo partija+jaunimas“ vadovas ir vienas iš bylos kaltinamųjų Viktoras Uspaskichas pateikė teismui prašymą leisti jam išvykti iš Lietuvos ne teismo posėdžių metu.
Po posėdžio žurnalistams „darbiečių“ lyderis teigė norįs išvykti į Rusiją sutvarkyti verslo reikalų ir aplankyti motiną.
„Aš norėčiau pirmą išvyką padaryti keturioms dienoms, nes reikia apžiūrėti objektą, o antrą kartą, nes noriu du kartus važiuoti, nes motinai 80 metų“, - kalbėjo kaltinamas politikas.
„Darbietis“ sakė, jog įtakos teisminis procesas Seimo rinkimų rezultatui turėjo, tačiau teigė nesirengiąs jam trukdyti.
Politikas pakartojo rinkimų naktį pasakytus žodžius, kad jo vadovaujamos koalicijos pasiektas rezultatas rinkimuose yra „optimaliausias variantas“.
Rugsėjo pabaigoje Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) panaikino kandidatų į Seimą - V.Uspaskicho ir jo pavaduotojo Vytauto Gapšio teisinę neliečiamybę. Vilniaus apygardos teismo kreipimesi rašyta, kad nepanaikinus minėtų kandidatų teisinės neliečiamybės kiltų problemų dėl bylos svarstymo teisme.
Šis VRK sprendimas „darbiečių“ buvo apskųstas, tačiau spalio pradžioje jį išnagrinėjęs Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) paliko galioti sprendimą dėl teisinės neliečiamybės apribojimo.
Pasak LVAT, įvertinusi bylos medžiagą teisėjų kolegija konstatavo, jog VRK turėjo pakankamą faktinį pagrindą iš dalies naikinti kandidatų į Seimo narius neliečiamybę rinkimų agitacijos kampanijos metu, taip pat iki pirmojo naujojo Seimo posėdžio.
VRK sprendimą teismui skundę „darbiečiai“ teigė negalį lygiomis sąlygomis su kitais kandidatais varžytis dėl Seimo nario mandato.
V.Uspaskichas koaliciniame Darbo ir Leiboristų partijų kandidatų sąraše įrašytas pirmuoju numeriu, V.Gapšys - trečiuoju. Pastarasis dar balotiruojasi vienmandatėje Plungės-Rietavo rinkimų apygardoje.
DP pirmininkas V.Uspaskichas ir jo pavaduotojas V.Gapšys yra kaltinamieji DP byloje. Prokurorai V.Uspaskichą kaltina apgaulingos buhalterinės apskaitos organizavimu, neteisingų duomenų DP buhalterijoje naudojimu, tų duomenų įrašymu į deklaracijas ir įgaliotoms institucijoms pateikimu, apgaulingų pareiškimų apie partijos turtą ir veiklą teikimu valstybės institucijoms gaunant valstybės dotaciją ir tuo padarant didelę žalą valstybei.
Sunkiausias iš išvardytų nusikaltimų yra apgaulingas buhalterinės apskaitos tvarkymas. Už tai numatoma griežčiausia bausmė - iki 4 metų laisvės atėmimas.
DP įtariama neįtraukusi į buhalterinę apskaitą daugiau kaip 24 mln. litų pajamų ir apie 23 mln. išlaidų, bei nesumokėjus apie 4 mln. litų mokesčių.