„Aišku, pripažįstu, kad ruošiant tokį didžiulį socialinį modelį su 44 įstatymo projektais, neišvengėme klaidų. Pastaruoju metu man pavyko susitikti su profsąjungų lyderiais. Aš noriu labai aiškiai pasakyti, kad mano pažadai, kurie yra duoti profsąjungų lyderiams, taip pat kada susitikau su verslo organizacijomis, mes tikrai tas klaidas pripažinome, kurias buvome padarę. (...) Jeigu dar atsiras pasiūlymų, tai mes esame atviri ir esame pasiruošę apie tai diskutuoti. Svarbiausia, kad mes pasiųsime signalą, jog einame ta linkme, kad darbo santykius darome lanksčius“, - žurnalistams po balsavimo Seime sakė A.Butkevičius.
Seimas trečiadienį atmetė prezidentės veto dėl naujojo Darbo kodekso ir paliko birželį priimtą kodekso variantą, liberalizuojantį darbo santykius. Naujasis kodeksas kartu su visu socialinio modelio paketu įsigalios nuo kitų metų pradžios.
Anot premjero, bus taisomos nuostatos, susijusios su išeitinėmis išmokomis ir nenustatytos apimties darbo sutartimis, be to, norima įteisinti, kad derantis dėl darbo sąlygų, jos būtų aiškinamos darbuotojo naudai.
„Aš galiu pasakyti, kad šios pataisos rytoj bus registruotos. Mes viską darysime, kad suspėtume, nes kitu atveju procedūriškai viskas ilgai užsitęstų. Šiandien turėjau susitikimą su Seimo pirmininke ir ji pasakė, kad iki spalio 22 ar 24 dienos būtų galima pataisas priimti“, - tvirtino premjeras.
Rugpjūčio pradžioje A. Butkevičius profsąjungoms pristatė pataisas, kuriomis siūloma grįžti prie nuostatos, kad darbuotojas individualiuose santykiuose laikomas silpnesniąja šalimi (tai yra, konflikto atveju sprendimas yra darbuotojo naudai), dvigubinti išeitines išmokas pensininkams.
Be to, siūloma suteikti pirmumo teisę būti paliktiems darbe tėvams, auginantiems neįgalų vaiką iki 18 metų, pasirinkti atostogas auginantiems bent vieną vaiką iki 14 metų, vienišiems dirbantiems tėvams pailginti atostogas bei įspėjimo apie atleidimo iš darbo terminą, atsisakyti nenustatytos apimties darbo sutarčių.