• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Įtampa darbo rinkoje neslūgsta: Lietuvos viešbučiai ir restoranai kvalifikuotų darbuotojų laukia išskėstomis rankomis, tačiau, pasak ekspertų, jie patys ir atbaido potencialius darbuotojus.

REKLAMA
REKLAMA

Lietuvos darbo biržoje (LDB) registruojama vis daugiau laisvų darbo vietų viešbučių ir restoranų sektoriuje, tačiau ten įsidarbinę asmenys vidutiniškai išdirba tik apie 3-6 mėnesius. Manoma, kad vienas svarbiausių darbuotojų trūkumo problemos sprendimo būdų - gera darbo vietos kokybė. Tik pasiūlę tokias darbo sąlygas, kurios tenkintų darbuotojus, apgyvendinimo ir maitinimo rinkos vadovai galės juos išlaikyti.



Netenkina sąlygos

REKLAMA

LDB duomenimis, 2008 m. I pusmetį Lietuvos viešbučių ir restoranų sektoriuje buvo 3 tūkst. laisvų darbo vietų, o įdarbinta - vos 1600 darbuotojų. Pastebima tendencija, kad šio sektoriaus įstaigose darbo vietas palikti paprastai nusprendžia patys darbuotojai. Nepatenkinti darbo vieta, darbuotojai ją palieka ieškodami geresnių sąlygų ir didesnio užmokesčio.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak LDB Darbo pasiūlos ir paklausos skyriaus vedėjos Ingos Liubertės, laisvų darbo vietų užregistruojama vis daugiau. Tačiau jų daugėja dėl darbo vietas paliekančių gyventojų, o ne dėl to, kad būtų kuriamos naujos.

"Galima daryti tokią išvadą, kad egzistuoja darbo vietos kokybės problema. Laimės tie darbdaviai, kurie pasirinks ilgalaikę motyvavimo strategiją, taip konkuruos dėl darbuotojų ir bandys juos išlaikyti ilgesnį laiką", - teigė ji.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ieškančiųjų daugėja

Dėl nuolatinės darbuotojų migracijos šalyje susidarė darbo jėgos pasiūlos ir paklausos disbalansas, t.y. laisvų darbo vietų yra daugiau nei darbuotojų. Jau kelerius metus laisvų darbo vietų struktūra keičiasi: darbuotojų poreikis auga paslaugų sektoriuje, o žemės ūkyje mažėja. Nors, pasak I.Liubertės, šis reiškinys nėra naujas, mat Europos Sąjungos šalių žemės ūkyje dirbančių žmonių proporcija yra dukart mažesnė nei Lietuvoje.

REKLAMA

Tačiau nors darbo vietos prastos kokybės, anot ekspertės, pastaruoju metu laisvų vietų ima mažėti. "Dabar registruojasi daugiau darbo ieškančių žmonių, negu registruojama laisvų darbo vietų. Praėjusiais metais paklausa buvo viršijusi pasiūlą, o pastaruoju metu ieškančiųjų darbo daugėja", - sakė I.Liubertė.

REKLAMA

2008 m. liepos 1 d. ieškančių darbo asmenų procentas nuo darbingo amžiaus gyventojų aukščiausio nedarbo teritorijoje 8,5 karto viršijo rodiklį žemiausio nedarbo teritorijoje. Didžiausias nedarbo lygis yra Rokiškyje, Akmenėje, Ignalinoje, Jurbarke. Daugiausia galimybių įsidarbinti viešbučių ir restoranų sektoriuje turi virėjai, padavėjai, barmenai, indų plovėjai.

Indrė Lauciūtė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų