Energetikos ministras Rokas Masiulis sako, kad dujotiekis leis dujas tiekti ne tik kaimynams estams ir latviams, bet ir baltarusiams bei lenkams.
“Mes galėsime 100 proc. panaudoti savo suskystintųjų gamtinių dujų terminalą tiek patiekdami dujas Lietuvos vartotojams, tiek visoms kitoms šalims, kurios iš mūsų dujas pirks - Latviją, Estiją, galėsime ir į Baltarusiją, kai turėsime jungtį su Lenkija, lenkus“, - penktadienį interviu LRT radijui sakė ministras.
Šioje atkarpoje dujų vamzdis visada buvo, bet perpus siauresnis. 63,7 mln. eurų vertės 110 kilometrų ilgio ir 80 centimetrų skersmens (dabar - 30 cm) antroji dujotiekio jungtis nuo Klaipėdos iki Kuršėnų leis iš SGD terminalo pergabenti 80 proc. Baltijos valstybių dujų poreikio.
Nuo Kuršėnų dujotiekis toliau eina į Inčukalnio dujų saugyklą, kur „Lietuvos energijos“ antrinė įmonė „Litgas“ ketina saugoti dujas.
Dujotiekio plėtros projektas pripažintas valstybei svarbiu ekonominiu projektu, jį stato bendrovės „Alvora“, „Kauno dujotiekio statyba“ ir „Šiaulių dujotiekio statyba“.