Seimo nariu Vilniaus Žirmūnų apygardoje sekmadienį išrinktas liberalas Šarūnas Gustainis, nedidele persvarą aplenkęs konservatorę Radvilę Morkūnaitę-Mikulėnienę, rodo preliminarūs Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenys.
Verslo konsultantas Š.Gustainis surinko 50,9 proc. balsų, o buvusi Europos Parlamento narė konservatorė R.Morkūnaitė-Mikulėnienė sulaukė 42 proc. rinkėjų paramos. Tokius rezultatus pateikė Vyriausioji rinkimų komisija, suskaičiavus balsus 16-oje iš 18 rinkimų apylinkių.
Atstovas į parlamentą Žirmūnų apygardoje buvo renkamas vietoje socialdemokrato Vytenio Povilo Andriukaičio, kuris buvo paskirtas Europos Komisijos nariu.
Š.Gustainis teigė, kad jo pergalę lėmė šiuose rinkimuose išaugęs liberalų populiarumas.
„Kaip ir visoje Lietuvoje, čia įsigaliojo tendencija - liberalai laimėjo šiuos savivaldybių rinkimus, visų pirma, gerai pasirodė merų rinkimuose ir tiesiog man labai smagu, kad vilniečiai patikėjo jų pasiūlymais ir tai buvo kertinis dalykas dėl ko aš esu išrinktas“, - sekmadienio vakarą žurnalistams liberalų rinkimų štabe sakė Š.Gustainis.
Jis teigė, kad kol kas neapsisprendė, kokiuose komitetuose parlamente dirbs, tačiau teigė, jog tai turėtų būti susiję su ekonomika.
„Nedariau šitų namų darbų, buvom užsiėmę kampanija. Tik žinau, kad yra galimybė pasirinkti keletą, nes nėra išeikvotos visos frakcijos kvotos, tai aš manau, kad tai bus arčiau ekonominių dalykų“, - teigė liberalų atstovas.
R.Morkūnaitė-Mikulėnienė BNS teigė, kad nesėkmę rinkimuose lėmė Vilniaus mero postą iškovojusio Remigijaus Šimašiaus ir bendras Liberalų sąjūdžio populiarumas.
„Aš galvoju, kad labai didelį indėlį turėjo R.Šimašiaus ir bendras Liberalų sąjūdžio pakilimas šiuose rinkimuose, kuris padėjo Š.Gustainiui išeiti į priekį šiuo atveju“, - sekmadienio vakarą BNS telefonu sakė R.Morkūnaitė-Mikulėnienė.
Anot jos, po šių rinkimų naujas tikslas jai pačiai ir visai Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijai - pasirengimas kitąmet vyksiantiems Seimo rinkimams.
„Manau, kad reikia ruoštis 2016 metais kaip partijai, o kokiu pavidalu, kokiame žanre dalyvauti, parodys ateitis“, - kalbėjo R.Morkūnaitė-Mikulėnienė.
Iki šiol liberalai Seime turėjo 10 atstovų.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.