• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pirmą lapkričio savaitę lietuviai turės net dvi laisvas šventines dienas, t. y. lapkričio 1-ąją arba Visų šventųjų dieną ir lapkričio 2-ąją – Vėlines. Tad pasiėmę 3 atostogų dienas laisvą turės visą savaitę.

Pirmą lapkričio savaitę lietuviai turės net dvi laisvas šventines dienas, t. y. lapkričio 1-ąją arba Visų šventųjų dieną ir lapkričio 2-ąją – Vėlines. Tad pasiėmę 3 atostogų dienas laisvą turės visą savaitę.

REKLAMA

Kelionių organizatoriai jau skaičiuoja rekordinius kelionių užsakymus. Jų teigimu, šis laikotarpis, renkantis atostogas, yra vienas populiariausių.

Pašnekovai įvardijo, kad Lietuvos gyventojai dažniausiai renkasi šiltuosius kraštus, keliauja tiek lėktuvais, tiek autobusais. 98 proc. renkasi „viskas įskaičiuota“ paketus ir 80 proc. renkasi 4–5 žvaigždučių viešbučius.

Vis tik vietos tirpsta, o ir atostogas pasiima ne visi. Dalis žmonių dirba šventinėmis dienomis, o tai jų atlyginimą gali padidinti 2 ar 2,5 karto arba suteikti papildomų atostogų ateičiai.

REKLAMA
REKLAMA

Kelionių paklausa – rekordinė, pasiūlymai tirpsta

Valstybinė darbo inspekcija (VDI) primena, kad švenčių dienos į atostogų trukmę – neįskaičiuojamos. Taigi, atostogų metu įsiterpus šventinėms dienoms, dėl šių dienų atostogų dienos nebus išnaudotos.

REKLAMA

Vadinasi, pasiėmus atostogas Vėlinių savaitę, bus išnaudotos tik 3 atostogų dienos (t. y. spalio 30 ir 31 d. bei lapkričio 3 d.).

Didžiausio Lietuvos kelionių organizatoriaus „Tez Tour„ ryšių su visuomene ir rinkodaros skyriaus vadovė Inga Aukštuolytė nurodė, kad šventines nedarbo dienas lietuviai mėgsta išnaudoti atostogoms. 

Pašnekovė atskleidė, kad šį rudenį stebi itin didelį Lietuvos keliautojų susidomėjimą kelionėmis: „Paklausa yra rekordinė. Šiais metais keliaujančiųjų šiuo periodu yra 10 proc. daugiau, nei praėjusiais metais tuo pačiu laikotarpiu.

REKLAMA
REKLAMA

Lietuviai jas planavo iš anksto, norėdami užsitikrinti poilsį norimame viešbutyje už patrauklesnę kainą. Šventiniais laikotarpiais viešbučiai užsipildo labai greitai, šiuo metu laisvų vietų jau yra likę labai nedaug.“

Kelionių agentūros „Airguru“ atstovė Eglė Grašytė neslėpė, kad Vėlinių savaitė yra viena iš populiariausių kelionių datų metuose.

„Kadangi populiarių datų paklausa – mums žinoma, ruošiamės šioms datoms iš anksto, atrenkame didesnį kiekį pasiūlymų, svarstančius įsigyti raginame nelaukti, nes artėjant datoms pasiūlymai būna tiesiog išparduoti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pastebime, kad prastėjant orams bei artėjant šiam laikotarpiui vis dar sulaukiame dažno prašymo padėti suorganizuoti kelionę, tačiau tuo pačiu artėjant datai turime vis mažesnę pasiūlą, kadangi daugelį datų ir krypčių jau kurį laiką esame užpildę“, – kalbėjo ji.

Daug lemia moksleivių atostogos

„Airguru“ atstovė paminėjo, kad pirmąją lapkričio savaitę daugelyje ugdymo įstaigų taip pat numatytos ir vaikų atostogos: „Tad padidėjusią paklausą jaučiame jau kurį laiką.“

REKLAMA

„Novaturas“ komunikacijos vadovė Miglė Bielinytė paminėjo, kad susidomėjimas kelionėmis per moksleivių atostogas išauga iki kelių kartų.

Anot jos, tai – gana įprasta ir kasmet stebima tendencija: „Iš esmės populiariausi kelionių laikotarpiai sutampa su moksleivių atostogomis, vasaros mėnesiais ir didžiosiomis žiemos metų šventėmis. 

Kelionių ir vietų skrydžiuose skaičių pagal galimybes šiais piko laikotarpiais padidiname, tačiau natūralu, kad dėl išaugusios paklausos kelionės išperkamos greičiau nei įprastai.“

REKLAMA

Ji pastebi, kad lietuviai vis labiau linkę keliones planuotis ne paskutinę minutę, o iš anksto:

„Tai būdinga ir šių metų rudens atostogų periodui, kai lapkričio mėnesio kelionėmis dalis lietuvių pasirūpino išankstinių pardavimų metu – keliones šiam rudeniui ir žiemai pradėjome dar pavasarį.“ 

„Novaturo“ duomenimis, virš 40 proc. keliaujančių rudens atostogų laikotarpiu yra būtent šeimos su vaikais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Atstovės teigimu, tėvai įvertina, kad atostogauti galės visi šeimos nariai, todėl pavyks kokybiškai ir turiningai praleisti laiką kartu, be to, vaikai nepraleis pamokų.

Ji pridūrė, kad rudens atostogų savaitę išnaudoja ir draugų kompanijos, poros: „Gauname užklausų ir dėl solo kelionių.“

O „Tez Tour„ pridūrė, kad pirmąją lapkričio savaitę daugiau nei 30 proc. keliaujančiųjų keliauja su vaikais.

REKLAMA

Kokias kryptis rudenį renkasi lietuviai?

I. Aukštuolytė pastebi, kad rudenį, kai Lietuvoje jau prasideda darganoti orai, žmonės dar nori pratęsti vasaros sezoną. Tad mielai skrenda atostogauti į pietų Europos kurortus, Viduržemio jūros ir Atlanto vandenyno salas.

„Airguru“ atstovės teigimu, šeimos su vaikais daugiau renkasi poilsinio pobūdžio kryptis, pavyzdžiui, Turkiją, Egiptą ir keletą ekskursinių krypčių.

REKLAMA

E. Grašytė nurodė, kad labai didelio susidomėjimo sulaukia ir trumpos kelių dienų išvykos į Italiją, Ispaniją, Maltą ar Prancūziją.

„Didžioji dalis turistų renkasi šiltas kryptis, kur galėtų dar pasimėgauti maudynėmis ir saulės voniomis. Taip pat turime ir aktyvių keliautojų, kurie vyksta į Islandiją, Sakartvelą ar tokias egzotines kryptis, kaip Tailandą, Vietnamą ir pan.“ – atskleidė pašnekovė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Novaturo“ komunikacijos vadovė taip pat paminėjo, kad keliautojai dažniausiai renkasi Turkiją ir Egiptą, dar Tenerifę ir Madeirą.

M.Bielinytės teigimu, lietuviai šiuo laikotarpiu jau keliauja ir į tolimuosius kraštus, tarp kurių – Vietnamas, Tailandas, Meksika.

„Keliautojai ieško ir pažintinių kelionių variantų tiek lėktuvu, tiek autobusu. Iš jų rudens atostogų laikotarpiui populiarios kelionės į Varšuvą, kurių metu aplankomas didžiausias Europoje vandens atrakcionų parkas.

REKLAMA

Didžiulio dėmesio sulaukia ir pažintinės kelionės į Egiptą ir suplanuoti kruizai Nilu, taip pat savaitgalio kelionės į Romą“, – pasakojo pašnekovė.

 „Tez Tour„ atstovė išskyrė populiariausius Turkijos kurortus, t. y. Antaliją ir Alaniją. Be Egipto, Madeiros ir Tenerifės, ji paminėjo ir poilsiautojų skaičiumi nenusileidžiančią Malagą:

„Lietuvos keliautojai yra pamėgę komfortišką poilsį, kai viskuo būna pasirūpinta už juos. Apie 98 proc. atostogaujančių Turkijoje ir Egipte renkasi „viskas įskaičiuota“ paketus. Taip pat daugiau nei 80 proc. renkasi 4–5 žvaigždučių viešbučius.“

REKLAMA

Darbas švenčių dienomis ir mažiausiai dvigubas atlyginimas

VDI teigimu, paprastai švenčių dienomis nėra dirbama. Vis tik ji nurodė, kad darbdavys galėtų skirti dirbti švenčių dienomis, kai nėra galimybių organizuoti darbo procesų taip, kad darbuotojai šventinę dieną ilsėtųsi.

Tačiau tada, pasak inspekcijos, reikia darbuotojų sutikimo, nebent dirbama pagal suminę darbo laiko apskaitą ar kolektyvinėje sutartyje nustatytais atvejais.

REKLAMA
REKLAMA

Anot VDI, pastaroji išimtis nėra taikoma nėščioms, neseniai pagimdžiusioms ir krūtimi maitinančioms darbuotojoms, nes jų sutikimas dirbti švenčių dienomis yra reikalingas visais atvejais.

Inspekcijos atstovai pažymėjo, kad už darbą švenčių dieną mokamas ne mažesnis kaip dvigubas darbuotojo darbo užmokestis:

„Padidintas mokėjimas už darbą švenčių dieną darbuotojui turi būti mokamas neatsižvelgiant į tai, ar toks darbas yra nustatytas jo darbo (pamainos) grafike, ar ne.“

Du su puse atlyginimo ir papildomos atostogos

VDI atstovų aiškinimu, viršvalandinis darbas apibrėžiamas kaip darbas, viršijantis darbo dienos, pamainos ar apskaitinio laikotarpio trukmę.

Už viršvalandinį darbą mokamas ne mažesnis kaip pusantro darbuotojo darbo užmokesčio dydžio užmokestis.

Už viršvalandinį darbą poilsio dieną (jei dirbama ne pagal darbo (pamainos) grafiką), ar viršvalandinį darbą naktį nustatytas ne mažesnis kaip dvigubas darbuotojo darbo užmokestis.

O, jei viršvalandžiai dirbami švenčių dieną, mokamas ne mažesnis kaip du su puse darbuotojo darbo užmokesčio dydžio užmokestis, nurodė pašnekovai.

VDI dar pridūrė, kad, remiantis Darbo kodeksu, darbuotojo prašymu viršvalandžiai ar darbo laikas švenčių dienomis, padaugintas iš atitinkamo dydžio (pusantro, dviejų ar dviejų su puse), gali būti pridedamas prie kasmetinių atostogų laiko:

„Susitarus dėl tokios atlygio formos, darbuotojui suteikiamos papildomos atostogų dienos, kurios apmokamos pagal įprastą darbuotojo darbo užmokesčio dydį.“

Jūs čia apie kokią šalį rašot ? Kas čia LT moka 2,5 karto už darbą švenčių dienomis, ar į kairę ir į dešnę dalina atostogas ? Čia tie kur popieriukus dėlioja - tipi valstybės tarnautojai ?
paėmės 3 dienas - nedirbsi 9d.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų