Į ES Bendrąjį Teismą dėl „Lietuvos energijos“ atliekų deginimo jėgainei skiriamos paramos „Danpower Baltic“ kreipėsi pernai liepą. Bendrovė teigė, kad jėgainės statyboms ES parama skirta be konkurso, taip „Lietuvos energijai“ sukuriant išskirtines, lengvatines sąlygas.
„Danpower Baltic“ skundą atsiėmė po to, kai praėjusią savaitę Valstybinė energetikos inspekcija (VEI) kompanijai išdavė leidimą gaminti elektrą su skatinamuoju tarifu Kaune. „Danpower“ elektrinė 2013 metais laimėjo elektros skatinimo kvotų aukcioną ir įgijo teisę 12 metų už jos pagamintą elektrą gauti po 9,7 cento už kilovatvalandę, tačiau vėliau šis tarifas įmonei buvo panaikintas.
„Danpower“ skelbia dar gegužę, įgyvendindama taikos sutartį su Energetikos ministerija, atsiėmusi daugiau nei 32 mln. vertės ieškinius dėl žalos valstybei bei atsisakė teisių į skatinamąjį tarifą jos biokuro elektrinei Vilniuje. „Danpower“ taip pat neteiks 35 mln. eurų vertės pretenzijos tarptautiniam Vašingtono arbitražui.
„Danpower“ taikos sutartimi taip pat patvirtino savo ketinimą Lietuvoje investuoti į 100 krovos stotelių tinklą elektriniams automobiliams.
Bendrovei gaminant elektrą Kaune ir gaunant didesnį nei rinkoje tarifą, visi šalies vartotojai per 12 metų „Danpower“ papildomai sumokės bent 18 mln. eurų.
2013 metų birželį skatinimo kvotų aukcioną su fiksuotu tarifu 12-kai metų laimėjo 5 bendrovės: „Foksita“, „Eurovistos servisas“, „Geco-Taika“, „SSPC-Vilnius“, „SSPC-Taika“ (abi pastarosios yra „Danpower Baltic“ įmonės). Fiksuotą tarifą šiemet jau atgavo kita nepriklausoma šilumos gamintoja „Foksita“, turinti kogeneracinę jėgainę Kaune. Likusios 2 įmonės dėl negauto tarifo nesibylinėjo.
Vokietijos Hanoverio savivaldybės valdoma „Danpower“ kartu su Lietuvos partneriais valdo atsinaujinančios energetikos kompaniją „Danpower Baltic“. 50 proc. pastarosios akcijų valdo vienų „Kesko Senukų“ savininkų Augustino ir Artūro Rakauskų bei jų partnerio Alvydo Žabolio valdoma įmonė „Geco investicijos“.
„Danpower Baltic“ Lietuvoje yra investavusi beveik 100 mln. eurų, jai priklauso šešios biokuro ir viena kogeneracinė jėgainė.