• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Danijos teisėsauga ir atsakingos institucijos aiškinasi, kaip ir kodėl žuvo darbininkas iš Lietuvos, rašoma vietos naujienų portale limfjordupdate.dk.

Danijos teisėsauga ir atsakingos institucijos aiškinasi, kaip ir kodėl žuvo darbininkas iš Lietuvos, rašoma vietos naujienų portale limfjordupdate.dk.

REKLAMA

49 metų lietuvis žuvo dažydamas Oddensundo tiltą. Specialioje dažytojams skirtoje pakeliamoje kabinoje buvusį lietuvį taranavo traukinys.

Vyras žuvo vietoje. Nelaimė nutiko spalio 3-ąją. Žuvusiojo kūnas jau pargabentas ir palaidotas Lietuvoje.

Tiesa, iki šiol neaišku, kaip nutiko pati nelaimė. Nėra aišku, kodėl kabina atsidūrė priešais pravažiuojantį traukinį.

Renovuojamas tiltas naktį yra uždaromas automobilių eismui, tačiau traukiniams leidžiama važiuoti.

Teikė pagalbą

Užsienio reikalų ministerijos (URM) atstovai tv3.lt patvirtino, kad į nelaimingų įvykių tyrimus URM ar diplomatinės atstovybės nėra įtraukiamos:

REKLAMA
REKLAMA

„Piliečio mirties užsienyje atveju (priklausomai nuo valstybės), konsulinis pareigūnas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos (LR) sveikatos apsaugos ministerijos ir Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos nustatyta tvarka, išduoda leidimą žmogaus palaikus parvežti į Lietuvą.

REKLAMA

Konsulinis pareigūnas, gavęs informaciją apie Lietuvos piliečio mirtį buvimo valstybėje, perduoda šią informaciją LR užsienio reikalų ministerijai ir Policijos departamentui. Pareigūnai faktą apie piliečio mirtį praneša jo artimiesiems. Jų nesant – informacija apie piliečio mirties faktą gali būti teikiama kitiems asmenims.

Pagalbą mirties atveju gali teikti ir kitos Lietuvos institucijos – vadovaujantis LR Paramos mirties atveju įstatymu, artimieji dėl paramos artimųjų palaikams pargabenti ir detalesnės informacijos susijusios su parama, gali kreiptis į savivaldybės administraciją.“

REKLAMA
REKLAMA

Pridurta, kad konsulinis pareigūnas, mirusio (žuvusio) Lietuvos piliečio artimųjų arba asmenų, kurie piliečiui gyvam esant buvo nurodyti kaip jo atstovai, prašymu, padeda gauti informaciją apie piliečio mirties priežastį, jei nėra kitų būdų gauti tokią informaciją pagal buvimo valstybėje galiojančius teisės aktus:

„Atstovybė gali suteikti informaciją apie užsienio valstybėje nustatytą palaikų gabenimo ar laidojimo tvarką, gali perduoti artimųjų rašytinius pareiškimus tos valstybės institucijoms bei suteikti informaciją apie reikalingus dokumentus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Taip pat Atstovybė, mirusio (žuvusio) Lietuvos piliečio artimųjų prašymu, gali atlikti veiksmus, susijusius su mirties faktą patvirtinančių dokumentų gavimu iš užsienio valstybių institucijų.

Laidojimo paslaugų bendrovės ar finansavimo šaltinių paieška, kūno parvežimo, balzamavimo, kremavimo ar laidojimo organizavimas, vertėjavimas, apmokėjimo už paslaugas garantavimas nėra Lietuvos Respublikos diplomatinių atstovybių ar konsulinių įstaigų funkcija.“

URM atstovai patvirtino, kad šiuo konkrečiu atveju ambasados diplomatai taip pat bendravo su žuvusiojo artimaisiais, teikė informaciją iškylančiais klausimais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų