• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
Už privačių poliklinikų ir gydyklų paslaugas gyventojai mokės mažiau, kadangi dalis kainos bus dengiama iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo.
Bus kompensuojamos bazinės sveikatos priežiūros paslaugų kainos, todėl pacientams liks sumokėti gydymo įstaigos nustatytą priemoką.
Šios kompensacijos bus taikomos antro lygio ambulatorinėms paslaugoms, pavyzdžiui, kardiologo, neurologo, ginekologo arba kitų specialistų konsultacijoms ir dienos chirurgijos paslaugoms, kai pacientas po operacijos išleidžiamas gydytis į namus.
Kompensacijos pasieks tas privačias gydymo įstaigas, kurios bus sudariusios sutartis su teritorinėmis ligonių kasomis.
Iki šiol sutartis su teritorinėmis ligonių kasomis kai kurios privačios gydymo įstaigos buvo pasirašiusios tik dėl šeimos gydytojo paslaugų kompensavimo.
Tik pavienėse šalies privačiose gydymo įstaigose buvo kompensuojama dalis specialistų ir dienos chirurgijos paslaugų kainų.
Šiuo metu Lietuvoje sutartis dėl antro lygio specialistų paslaugų kompensavimo su teritorinėmis ligonių kasomis sudaryti pageidauja 105 privačios Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio gydymo įstaigos.
Vakar jas jau pradėjo pasirašinėti sostinės ir Šiaulių gydymo įstaigos. Planuojama, kad visos sutartys bus pasirašytos iki kovo pirmos dienos.
Pacientams, vykstantiems į privačią medicinos įstaigą, patartina iš anksto pasidomėti, ar ten teikiamos kompensuojamos specialistų konsultacijos ir dienos chirurgijos paslaugos. Tokia informacija bus skelbiama teritorinių ligonių kasų interneto svetainėse.
Atvykdamas į konsultaciją, pacientas turės pateikti draustumą patvirtinantį dokumentą, šeimos gydytojo siuntimą, o jeigu reikia – kompensuojamųjų vaistų pasą.
„Šios naujovės tikslas – sumažinti pacientų eiles valstybinėse poliklinikose. Taip pat mes siekiame užtikrinti žmonėms galimybę pasirinkti gydymo įstaigą ir mediką, kuriuo jie pasitiki, nesvarbu, kokioje įstaigoje – privačioje ar valstybinėje – jis dirba“, – aiškino sveikatos apsaugos ministras Rimvydas Turčinskas. Tai, anot jo, paskatins konkurenciją tarp privačių ir valstybinių įstaigų.
Šiuo metu privačių gydymo įstaigų medikams rūpintis savo sveikata patiki iki dešimtadalio šalies gyventojų.
Privačių gydymo įstaigų, ketinančių sudaryti sutartis su teritorinėmis ligonių kasomis, vadovai itin didelio pacientų antplūdžio nesitiki.
Privačių gydymo įstaigų vadovai mano, kad daugiau pacientų bus tuomet, kai už dalį pacientui suteiktos paslaugos medicinos įstaigose mokės Privalomasis sveikatos draudimo fondas, už kitą dalį – savanoriškai pasirinkta draudimo bendrovė.
„Mums itin svarbus Sveikatos apsaugos ministerijos pažadas nė vienai gydymo įstaigai kvotomis neriboti ambulatorinių konsultacijų ir dienos chirurgijos paslaugų“, – pabrėžė Privačių sveikatos priežiūros įstaigų asociacijos prezidentas Laimutis Paškevičius.
Taip pat neplanuojama riboti ir priemokų už suteiktas paslaugas dydžio, nes privačios gydymo įstaigos naudoja skirtingo lygio diagnostikos aparatūrą, jose dirba nevienodą patirtį turintys specialistai.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų