Kauno miesto savivaldybės taryba ketvirtadienį turėtų apsispręsti, ar jungti į vieną dvi savivaldybei priklausančias viešojo transporto įmones - "Kauno autobusų" ir "Autrolio" bendroves. Tačiau tarybos posėdžio išvakarėse Kauno miesto tarybos Liberalų sąjūdžio frakcija išplatino pareiškimą teigdama, jog nepritaria skubotam Tarybos sprendimui, kuriuo AB "Autrolis" būtų prijungtas prie UAB "Kauno autobusai".
UAB "SAVVIN" atliktoje įmonių sujungimo į vieną juridinį asmenį galimybių studijoje, teigia LLS atstovai, nėra įvertinti nuostoliai, kurie gali atsirasti Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankui (ERPB) pakeitus sutarčių sąlygas savivaldybės transporto įmonėms.
Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas prieš keletą metų abiem įmonėms suteikė paskolų, už kurias jos įsigijo naujų autobusų ir troleibusų. Paskolos su palūkanomis dar nėra grąžintos, ir šis procesas užtruks ne vienus metus.
"Manome, jog sprendimo dėl transporto įmonių jungimo teikimas Tarybai nepagrįstas ir skubotas, nes nėra privalomo pagal sutartį ERPB sutikimo, ir nėra aišku, kaip pasikeis palūkanos, ERPB įvertinus galimą riziką dėl šių įmonių jungimo. Be to, ir situacija finansų rinkoje yra smarkiai pasikeitusi", - pažymi liberalas Kauno miesto vicemeras Rimantas Mikaitis.
Pareiškimo autorių patikinimu, Kauno miesto tarybos Liberalų sąjūdžio frakcija negali priimti sprendimo neturėdama visos informacijos apie galimas šio sprendimo pasekmes. "Kas prisiims atsakomybę išaiškėjus, kad minėtoje galimybių studijoje parodytas ekonominis efektas iš tiesų yra nuostoliai?" - klausia R. Mikaitis.
Lietuvos liberalų sąjūdžio 4 atstovai Kauno miesto savivaldybės taryboje, primena ELTA, priklauso valdančiajai "Sėkmės koalicijai", kurioje dauguma - konservatorių. Pastaruoju metu balsuojant kai kuriais klausimais vis dažniau nuomonės pačioje Liberalų sąjūdžio frakcijoje būna dvejopos: du jos nariai pritaria valdantiesiems, du - stoja į opozicijos pusę.