• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Dainų šventei atkurti autentiški I a. tautiniai kostiumai

Lietuvos tūkstantmečio dainų šventės „Amžių sutartinė“ Pradžios koncerte ( liepos 1-ąją) bus galima pamatyti Lietuvos tautinių kostiumų pasirodymą nuo I amžiaus iki mūsų dienų.

REKLAMA
REKLAMA

Šių kostiumų kirpimo būdas, išvaizda ir spalvos atkurti remiantis naujausiais archeologų tyrinėjimais, medžiaga austa rankomis.

REKLAMA

„Šią autentišką 12 kostiumų kolekciją pirmą kartą pristatysime Dainų šventės atidarymo proga. Tai bus unikali galimybė išvysti tautinio apdaro evoliuciją iki mūsų dienų“, - teigia Lietuvos liaudies kultūros centro Tautodailės poskyrio vyriausioji specialistė Danutė Keturakienė.



Tautinis kostiumas – geriausias būdas pristatyti Lietuvą

REKLAMA
REKLAMA

D. Keturakienė pasakoja, kad Lietuvos liaudies kultūros centro Tautodailės poskyryje dabar pats darbymetis, nes kiekvienas Tūkstantmečio dainų šventės dalyvis klausia patarimo: kaip ir kokį pasisiūti kostiumą, kokias spalvas derinti, kokią medžiagą pasirinkti. Galima pasidžiaugti, kad esame prisidėję prie visų mėgėjų meno liaudiškos muzikos ir šokių kolektyvų aprangos. Tiek patarimais, tiek pagalba audžiant ar dažant medžiagas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Mes ne tik siuvame autentiškus tautinius kostiumus, bet ir pritaikome juos individualiems poreikiams. Pavyzdžiui, šokėjų kostiumai pagaminti iš lengvesnės medžiagos, jie plonesni nei įprasti, tačiau spalvos ir kirpimo būdas yra autentiškas. Vienam sijonui išausti sunaudojama mažiausiai kilogramas siūlų arba daugiau nei 3 metrai audeklo, nors iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad tautinis kostiumas yra primityvus... - pasakoja Tautodailės skyriaus vyriausioji specialistė.

REKLAMA

Šiuo metu itin jaučiamas visuomenės susidomėjimas tautiniais kostiumais: ambasadoriai, politikai ir visuomenės veikėjai Lietuvos liaudies kultūros centre pasisiūdino tautinius kostiumus, kuriais pasipuošę dalyvauja įvairiuose tarptautiniuose renginiuose.

„Tautinis kostiumas – vienas geriausių būdų pristatyti savo šalį. Dabar tokie kostiumai beveik nedėvimi, todėl vien pažvelgus galima pasakyti, kokiai šaliai atstovauja tas žmogus“, - teigia D. Keturakienė.      

REKLAMA

Didėja visuomenės susidomėjimas tautiniu kostiumu                                   

Lietuvių liaudies kultūros centro direktoriaus pavaduotojas Juozas Mikutavičius įsitikinęs, kad pastebimas ir kaimyninių valstybių vadovų susidomėjimas tautiniu kostiumu. Pavyzdžiui, Latvijos Prezidentas Valdis Zatleris dažnai viešumai pasirodo tautiniu kostiumu, Estijos Prezidentas Tomas Hendrikas Ilvesas ne kartą įvairiuose priėmimuose vilkėjo tautinį apdarą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

J. Mikutavičius teigia, kad anksčiau tokių darbužių dėvėjimas buvo moterų privilegija, tačiau ši tendencija keičiasi ir vis dažniau taip apsirengusius galima pamatyti ir vyrus. „Mane ypač džiugina, kad tautiniais drabužiais pasipuošia ne tik aukščiausio lygio vadovų antrosios pusės, bet ir jie patys. Esu tikras, kad toks elgesys prisideda prie patriotiškumo skatinimo ir liaudies kultūros populiarinimo. Pavyzdžiui bilietai į Latvijoje vykstančią dainų šventę paprastai išperkami per vieną dieną. Mūsų šalyje tai būtų neregėta...“, - teigia direktoriaus pavaduotojas.

„Tikimės, kad kuo toliau, tuo labiau didės visuomenės susidomėjimas tautiniais drabužiais. Juk jų dėvėjimas yra vienas geriausių būdų parodyti didžiavimasi savo valstybe, pagarbą jos praeičiai. Neabejoju, kad prie Lietuvos tautinės kultūros populiarinimo prisideda ir  Tūkstantmečio dainų šventė. Tikiuosi, kad jos metu tautiniais apdarais pasipuoš ne tik šventės dalyviai, bet ir žiūrovai“, - apibendrino J. Mikutavičius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų