Du Perudžos universiteto tyrinėtojai - Giancarlo Gentilini ir Carlo Sisi – tvirtina, kad 1990 metais atrasta terakotinė galva yra vienintelė iki mūsų laikų išlikusi Leonardo da Vinčio skulptūros kūrinys.
Mokslininkai mano, kad ji buvo nulipdyta, kai jaunas Da Vinčis mokėsi Andrea del Verrocchio (1435-1488) dirbtuvėse. Galva nuo kovo 26-os dienos rodoma Toskanos miestelio Impruneta muziejuje kartu su kitų renesanso meistrų - Brunelleschi, Donatello, Ghiberti ir Verrocchio – terakotinėmis skulptūromis, rašo agentūra ANSA.it.
G. Gentilini ir C. Sisi gedinčio senio galvą atrado Sienos Chigi Saracini rūmų palėpėje. Tyrėjų nuomone, šis portretas galėjo būti ne savarankišku darbu, o modeliu, mokymo proceso reikmeniu. Mokslininkai atkreipė dėmesį, kad portretas panašus į du šv. Jeronimo tapytus atvaizdus. Vienas iš jų saugomas Florencijoje, Pitti rūmuose. Šiuo metu teigiama, kad paveikslo autorius yra Da Vinčis. Antrasis portretas – paveikslas su šv. Jeronimu ir šv. Antanu ir nukryžiuotu Kristumi. Paveikslas buvo pavogtas 1970-ais metais, bet dailės istorikai turi jo nuotrauką. Visų trijų šv. Jeronimo portretų panašumas nekelia abejonių: visuose vienodu stiliumi sumodeliuoti skruostikauliai, antakiai, ausys ir smakras, akiduobės yra vienodos formos, ta pati žvilgsnio kryptis.
G. Gentilini ir C. Sisi hipotezės naudai liudija daug paties Leonardo pieštų šv. Jeronimo ir šiaip senų žmonių eskizų. Dailininko turto apraše, kurį jis pats surašė 1482 metais prieš išvykdamas į Milaną, minimi "keli šventi Jeronimai" ir "daugybė senių galvų".
Yra žinoma, kad mokydamasis Verrocchio dirbtuvėse, Da Vinčis bandė jėgas skulptūroje, bet, nusprendęs kad šis meno žanras per daug mechaniškas, atsidavė tapybai. Beje, jis du kartus gavo užsakymą monumentaliems paminklams sukurti, bet nei vienas iš jų nebuvo užbaigtas.