„Išvardijau visas veikas, kurios buvo padarytos. Visos yra vienodai svarbios, ir reikia teisme išsiaiškinti, ar jos buvo padarytos“, – po prašymo atimti N. Venckienės teisinį imunitetą konstatavo generalinis prokuroras D. Valys. Jis patikino, kad kaltinimai N. Venckienei niekaip nėra susiję su politine sfera: „Nėra pagrindo manyti, kad tai yra susiję su politiniu susidorojimu.“
D. Valys komentavo ir kiek skirtingą prašymo formuluotę, palyginti su gruodžio mėnesį vykusia Darbo partijos narių imuniteto atėmimo procedūra, kai „darbiečių“ nebuvo prašoma suimti. „Darbo partijos bylos atveju buvau saistomas teismo nutarties. Šiuo atveju prašoma ir galimybės taikyti kardomąją priemonę suėmimą, tačiau šiuo metu tikrai nėra pagrindų taikyti tokią griežtą kardomąją priemonę“, – komentavo generalinis prokuroras.
Tačiau D. Valys neatmetė galimybės, kad tokios kardomosios priemonės ateityje galėtų prireikti.
Generalinis prokuroras nenorėjo spekuliuoti, kokia bausmė gresia N. Venckienei, jei ji būtų pripažinta kalta, tačiau pažymėjo, kad griežčiausia bausmė N. Venckienei gresia už piktnaudžiavimą globėjo teisėmis. Prašydamas Seimo atimti N. Venckienės imunitetą, D. Valys tvirtino, kad ji gniuždė mergaitę psichologiškai. Jis pridūrė, kad N, Venckienė penkis kartus tyčia spyrė Laimutei Stankūnaitei.
N. Venckienė įtariama padariusi penkis nusikaltimus. Tarp jų – Panevėžio miesto apylinkės teisme viešai pažemintas teismas, 2011 metų teismo sprendimo skubiai perduoti Laimutei Stankūnaitei nevykdymas, trukdymas antstolei įvykdyti teismo nutarimą, piktnaudžiavimas vaiko teisėmis, psichologiškai jį gniuždant, bei pasipriešinimas policijos pareigūnui, panaudojant smurtą. Už šiuos nusikaltimus gali grėsti laisvės atėmimo bausmė.
Pati N. Venckienė kaltinimus neigia, juos vadindama susidorojimu.
Taip pat skaitykite:
Generalinis prokuroras prašo atimti N. Venckienės teisinę neliečiamybę (nuolat pildoma)