Oficiali susitikimo nebuvo priežastis – „nepavyko suderinti susitikimų dėl kitų įsipareigojimų iš abiejų pusių“. Tačiau S.Sanders paskelbė ir tai, kad nors oficialus susitikimas nerengiamas, tai nereiškia, kad abu lyderiai nebendraus neformaliai. Tokią idėją palaiko ir Rusijos atstovai.
„Jie bus toje pačioje vietoje. Ar jie netyčia susidurs ir pasisveikins? Tai tikrai įmanoma ir tikėtina. Tačiau kalbant apie formalius ir suplanuotus susitikimus, galiu atsakyti, kad tokių nėra numatyta“, - sako S.Sanders.
„Susitikimas įvyks neoficialiu formatu“, - po S.Sanders pareiškimo paskelbė Rusijos prezidento Vladimiro Putino atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas.
Toks tikėtinas susitikimas kelia ypatingą susidomėjimą dėl tuo pačiu metu vykdomų tyrimų dėl tariamo Rusijos kišimosi į JAV prezidento rinkimus 2016-ais metais, kuomet buvo išrinktas D.Trumpas. Trumpas visą laiką neigė bet kokias sąsajas tarp savo kampanijos ir Rusijos tariamo įsikišimo. Tačiau nepaisant to, JAV žvalgybos tarnybos paskelbė, kad Rusija rinkimų laikotarpiu buvo užsakiusi „įtakos kampaniją“, kurios tikslas buvo sumažinti kandidatės Hillary Clinton šansus laimėti rinkimus.
Susitikimo planavimo, jo formato pasirinkimo ir informavimo apie jį delikatumą gerai atskleidžia visą šį procesą gaubiantis informacinis chaosas. Iš pradžių JAV ir Rusijos teikiama informacija nė nesutapo.
Rusijos prezidento padėjėjas Jurijus Ušakovas „Itar Tass“ pareiškė, kad Putinas ir Trumpas penktadienį susitiks neoficialiai ir kad jau yra nustatyta, kur ir kada tai vyks. Tuo metu kalbėdamas su Kinijos žiniasklaida JAV valstybės sekretorius Rexas Tillersonas atsisakė atskleisti, ar Putinas ir Trumpas susitiks Vietname.
Turint omeny didžiulį dėmesį Trumpo, jo aplinkos asmenų ir Rusijos atstovų susitikimams, tai gali į antrą planą nustumti visą Trumpo kelionę į Vietnamą, kur JAV prezidentas turėtų aptarti verslo, prekybos ir saugumo klausimus su Azijos lyderiais.
Iš amerikiečių pusės vienas iš didžiausių rūpesčių yra susijęs su pirmuoju Trumpo ir Putino susitikimu, neoficialiai vykusiu Vokietijoje G20 viršūnių susitikimo metu. Tuomet kilo diplomatinis chaosas dėl to, kad Trumpas galėjo priimti Putino patikinimus, kad Rusija niekaip nesikišo į 2016 JAV prezidento rinkimus.
Be to, dar prieš pradėdamas kelionę į Aziją D.Trumpas žiniasklaidai pareiškė, kad jis "tikisi“ susitikti su Putinu vizito metu, nes jis tikisi Rusiją įtraukti į kovą su Šiaurės Korėja.
„Mes norime Putino pagalbos Šiaurės Korėjos klausimu“, - sakė jis.
Visą pirmąją savo vizito Azijoje dalį D.Trumpas pirmiausiai skyrė dėmesį Šiaurės Korėjos klausimui, t.y. kaip bendrauti su pavojingai besielgiančia šalimi. Trumpas Pietų Korėjoje nevengė karingų kalbų Pchenjano atžvilgiu ir net tiesiogiai kreipėsi į režimo vadą Kim Jong Uną.
"Šiaurės Korėja nėra tas rojus, kurį įsivaizdavo tavo senelis. Tai pragaras, kurio nenusipelno nė vienas žmogus“, - apie Šiaurės Korėja sakė JAV prezidentas.