• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Atsiradus abejonėms dėl Dominiko Stroso – Kano bylos nepatikimumo ji buvo nutraukta. Po dramatiško teisminio posėdžio Manhetene, buvusiam Tarptautinio valiutos fondo (TVF) vadovui D. Strosui – Kanui buvo grąžintas 3.7 mln. svarų užstatas (apie 14 milijonų litų), praneša Mail Online korespondentai Daniel Bates ir Tom Leonard iš Niujorko.

REKLAMA
REKLAMA

Prokurorai tikina, kad buvo „rimtų patikimumo problemų" ir neva kaltintoja, Manheteno viešbutyje dirbusi kambarine, galėjo pateikti klaidingus faktus apie jos išprievartavimą. 32 metų Gvinėjos imigrantė galimai melavo, ir yra siejama su narkotiku platinimu bei pinigų plovimu.

REKLAMA

Apygardos prokuroro asistentė Joan Illuzzi - Orbon teismui sakė: „Byla nėra aiški, mes susiduriame su kaltintojos pateiktų parodymų nepatikimumu."

62 metų Strosas-Kanas, neigia išprievartavęs kambarinę ir kai posėdžio metu buvo nuspręsta grąžinti jo užstatą, teismą jis paliko šypsodamasis ir už rankų susikibęs su žmona Anne Sinclair. Vis dėlto, kaltinimai nėra atmetami ir teismas pasilieka teisę laikyti Dominiko Stroso - Kano pasą.

REKLAMA
REKLAMA

Kaltintoja tikina, kad jai atėjus paimti Stroso kostiumą valymui, jis buvo nuogas ir vijosi ją kambaryje. Ekspertų tyrimai patvirtina, kad pora turėjo lytinių santykių, bet ginantys advokatai tikina, kad tai buvo konsensualu.

Tuo tarpu kai D. Strosas - Kanas įgavo mergišiaus reputaciją, kambarinė, jos advokato buvo pavadinta sunkiai dirbančia vieniša motina ir pamaldžia musulmone. Tačiau teisėsaugos pareigūnai NewYork Times pranešė, kad šie teiginiai toli gražu nuo realybės.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dviem oficialiais šaltiniais pranešama, kad moteris, nepanorusi prisistayti, kalbėjo telefonu su kalinčiais narkotikų prekeiviais tą pačią dieną, kai įvyko susitikimas su Stosu - Kanu. Tyrėjai taip pat pranešė, kad žmogus, su kuriuo buvo deramasi telefonu, prieš du metus buvo apkaltintas už 200 gramų marichuanos laikymą ir pardavinėjimą, bei pinigų pervedimą į tarnaitės banko sąskaitą.

REKLAMA

Nors policijai moteris pranešė turinti vieną mobilujį telefoną, ji kiekvieną mėnesį apmokėdavo penkių telefonų sąskaitas už paslaugas skirtingoms kompanijoms. Apie pinigus, pervedamus į jos sąskaitą, kambarinė aiškino, kad juos atliko jos sužadėtinis.

Prokurorai taip pat aptiko neatitikimų apie moters praeitį. Ji pateikė melagingus parodymus, prašydama prieglobsčio Amerikoje ir, kad buvo išprievartauta vieno Gvinėjos kario.

REKLAMA

Oficialiame laiške teismui panelė Illuzzi-Orbon išsamiai išdėstė visą turimą informaciją apie kambarinę. Paraiškoje dėl prieglobsčio Amerikoje sau ir dukrai, 2004 metais ji rašė, kad jos vyras neva buvo apdegintas Gvinėjos karių, o vėliau įkalintas mirė nuo patirtų žaizdų. Pasak prokurorų, kambarinė vėliau prisipažino, kad tai buvo melas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Prokurorai taip pat išsiaiškino, kad moteris melavo ją esant išprievartautą vieno Gvinėjos kario. Ji taip pat pateikė klaidingus duomenis, apie turimų vaikų skaičių, norėdama padidinti savo mėnesines įplaukas.Kambarinės advokatas, Kenneth Thompson, pripažįsta, kad paraiškos prieglobsčiui duomenys nebuvo visiškai tikslūs ir, kad jo klientė praeityje buvo susijusi su prekyba narkotikais.

Nors prokurorai ir pripažįsta abejojantys kambarine, jie tikina, kad ne tai lėmė jų apsisprendimą dėl tolimesnės Stroso - Kano bylos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų