Po susitikimo su prezidentu Aleksandru Vučičiumi D. Grybauskaitės spaudos tarnyba išplatino pranešimą, kad Serbijos „ateitis ES sudėtyje priklausys nuo jos pastangų ir politinio apsisprendimo žengti viena kryptimi su Europa“.
„Nors Serbija pripažįsta Ukrainos teritorinį vientisumą, ji neprisijungė prie ES taikomų sankcijų Rusijai, dalyvauja Rusijos rengiamose karinėse pratybose“, – rašoma pranešime.
Serbija kartu su Rusija ir Baltarusija dalyvauja vadinamosiose „Slavų brolybės“ pratybose. Pernai jos vyko Baltarusijoje visai netoli Lietuvos sienos.
„Tai, aišku, šiek tiek mus neramina“, – sakė D. Grybauskaitė.
D. Grybauskaitė taip pat teigė, kad Lietuva tikisi „patikimesnės užsienio investicijų apsaugos Serbijoje“.
Anot Prezidentūros, šiuo metu Lietuvos įmonės Serbijoje yra investavusios daugiau nei 15 mln. eurų.
Lietuvos pareigūnai yra kritikavę Serbiją dėl elgesio su Lietuvos įmonėmis „Alita“, „Arvi“ ir „Sanitex“, dėl elgesio su investuotojais ES viduje ragino neskubėti pradėti derybų.
„Čia ne visada sąlygos yra palankios europiniam verslui. Serbijai dar daug reikia namų darbų padaryti ir mes esame pasirengę jai padėti“, – teigė prezidentė.
Serbija tikisi į ES įstoti 2025 metais.
D. Grybauskaitės teigimu, glaudžius santykius su Maskva palaikanti Serbija negalės visą laiką sėdėti ant „dviejų kėdžių“.
„Mes matėme tokių pavyzdžių - ir Ukrainos prezidento Viktoro Janukovyčiaus laikotarpiu, ir Armėnijoje (...), matome kažkokius ženklus ir čia. Dvejonė ir buvimas tarp dviejų visiškai skirtingų vertybinių pasaulių trukdys šitai šaliai judėti pirmyn“, – kalbėjo prezidentė po susitikimo.