Lietuva vertina Vokietijos paramą sprendžiant regiono energetinės nepriklausomybės klausimus ir įgyvendinant konkrečias saugumo garantijas Baltijos šalims, teigė prezidentė Dalia Grybauskaitė per susitikimą su Vokietijos užsienio reikalų ministru Guido Westerwelle.
„Lietuva ir Vokietija sėkmingai stiprina strateginį dialogą aktualiausiais dvišalio bendradarbiavimo, Europos Sąjungos ir NATO klausimais. Rugsėjį Vilniuje susitikau su Vokietijos kanclere Angela Merkel. Šiandien įvyko antrasis aukščiausio lygio Vokietijos pareigūno vizitas Lietuvoje. Mūsų valstybė labai vertina Vokietijos paramą sprendžiant regiono energetinės nepriklausomybės klausimus ir įgyvendinant konkrečias saugumo garantijas Baltijos šalims“, – Prezidentūros pranešime spaudai cituojama D. Grybauskaitė.
Su Vokietijos Vyriausybės atstovu Lietuvos vadovė aptarė dvišalį Lietuvos ir Vokietijos bendradarbiavimą, ES energetikos politiką ir regiono energetinės nepriklausomybės klausimus, Europos Sąjungos išorės politiką bei ES santykius su Rusija ir Baltarusija.
Pasak šalies vadovės, puikus dvišalio Lietuvos ir Vokietijos bendradarbiavimo rezultatas yra padidėję per Lietuvą į Afganistaną pervežamų Vokietijos ir kitų šalių krovinių srautai, kurie atneša papildomų pajamų Lietuvos biudžetui ir verslo bendrovėms.
Aptariant ES išorės politiką ir santykius su Rusija, prezidentė D. Grybauskaitė pažymėjo, kad Lietuva yra už konstruktyvų, abipusišką ir vieningą Europos dialogą su Rusija.
Susitikime taip pat aptartas Lietuvos pasirengimas pirmininkavimui Europos bendradarbiavimo ir saugumo organizacijai (ESBO) kitais metais. Baltarusijoje ketinantį apsilankyti Vokietijos užsienio reikalų ministrą prezidentė D. Grybauskaitė supažindino su savo darbo vizito Minske rezultatais.
Užsienio reikalų ministro Audroniaus Ažubalio susitikime su Vokietijos užsienio reikalų ministru Lietuvos diplomatijos vadovas išreiškė siekį tęsti glaudų Lietuvos ir Vokietijos bendradarbiavimą.
A. Ažubalis padėkojo už Vokietijos kanclerės A. Merkel ne kartą išreikštą paramą Lietuvos energetiniams ir infrastruktūriniams projektams, pirmiausia Visagino atominės elektrinės statybai, taip pat paragino Vokietijos įmones investuoti Lietuvoje, teigiama Užsienio reikalų ministerijos pranešime.
Ministrai pasikeitė nuomonėmis dėl santykių su Rusija. A. Ažubalis sakė, kad Modernizavimo partnerystės srityje Europos Sąjunga ir Rusija galėtų įgyvendinti daug projektų Kaliningrado srityje. A. Ažubalis pakvietė Vokietiją prisijungti prie šios iniciatyvos.
A. Ažubalis taip pat užsiminė, kad Lietuva nuosekliai rėmė ir remia vizų režimo Kaliningrado srities gyventojams palengvinimą, tačiau, anot jo, šis klausimas turi būti pirmiausia aptartas ir suderintas su visomis ES valstybėmis narėmis, o tik po to derinamas su trečiosiomis šalimis. Tas taip pat pasakytina ir apie Šengeno aquis keitimą.